Ужгородські студенти підкорили Квасний Верх

біологиНещодавно студентибіологи першого та другого курсів повернулись із цікавої та пізнавальної навчально-польової практики, яка проходила на базі біологічного стаціонару в с. Колочава Міжгірського району. Практиканти досліджували місцеву флору та фауну, виявляли рідкісні види тварин та рослин, піклувалися про їх збереження та охорону тощо.Щороку студенти підкорюють гори Квасний Верх – хребет Красний, Тяпеш, Дарвайку, Стримбу. Крім цього, вони мають можливість відвідати екологічний візит-центр НПП «Синевир» та отримати інформацію про його територію, корінних жителів, визначні місця, діючі музеї і пам’ятки архітектури, ознайомитися з роботою «Реабілітаційного центру бурого ведмедя».
У вільний час на студентів чекають екскурсії музеями с. Колочава («Старе село», «Бункер Штаєра», «Чеська школа», «Церква Святого Духа»), спортивні змагання, дискотеки.
Сергій Обриський (студент 2 курсу) каже, що практика була справді цікавою:
«Практику в Колочаві ми чекали цілий рік. Це чудова можливість дослідити флору і фауну нашого краю не в аудиторіях, а в природних умовах. Також під час практики весь курс стає дружною сім’єю, яка живе під одним дахом, ходить на екскурсії в гори, разом вчиться та відпочиває».
Схожі враження й у студентки-першокурсниці Людмили Ковач:
«Практика в Колочаві дала нам змогу узагальнити та перевірити знання, які ми отримали під час вивчення на першому курсі дисциплін «Ботаніка. Морфологія рослин» та «Зоологія безхребетних». На території НПП «Синевир» ми ознайомилися з роботою цього парку в галузі природоохоронної діяльності. Цікаві екскурсії та дозвілля зробили її нашу практику незабутньою. Буду чекати на неї наступного року».
Для Андрія Сойми, старшого викладача кафедри ботаніка, практика студентів також є важливою:
«Для мене як викладача навчальна практика є зовсім іншим досвідом викладання і спілкування зі студентами. Це інший вид подачі та засвоєння програмового матеріалу з метою найглибшого вивчення рослинного світу регіону. Під час польової практики ми побували у різних екосистемах Карпат, ознайомились із екологічними стежками з ботанічної точки зору та зібрали гербарії. Це стосовно навчального процесу. Крім того, практика – це і відпочинок, тому культурна програма нам теж удалася. Сподіваюсь, що вона залишить незабутні враження у наших студентів на все життя!»

Діана Булак, студентка відділення журналістики

Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.