Ужгородські депутати “вкрали” в громади частину території медичного “містечка” (документ)

Ужгородські депутати “вкрали” в громади частину території медичного “містечка” (документ)

Черговий “дерибан” землі реалізували ужгородські депутати посеред медичних закладів на БАМі, всупереч генеральному плану міста

3 лютого, на сесії Ужгородської міськради депутати розглянули ряд скандальних земельних питань. Окрім зеленої зони перед спорткомплексом “Юність”, депутати також зазіхнули на зелену зону посеред медичних закладів в мікрорайоні “БАМ”. Остання є складовою території цілісного медичного “містечка” і важлива в плані перспективи його розбудови.

Пунктами 1,7, 1.8, 1.11 проєкту рішення №678депутати надали дозвіл на “дерибан” цих близько 30 соток землі на вулиці Грибоєдова, поміж будівель міської лікарні та поліклініки, пологового будинку та обласної інфекційної лікарні.

Так, всупереч генплану міста, для подальшої передачі в приватну власність безкоштовно Олегу Могішу, Віктору Попуднику та Василю Чегілю депутати надали дозвіл на виготовлення документації по вул. Олександра Грибоєдова для “будівництва та  обслуговування житлового будинку”.

На сесії у своєму виступі наполягав фактично на даному “дерибані” і керівник ГО “Об’єднані війною” Микола Марчишак, який “підробляє” на постачанні так званих “піджаків” для корумпованих чиновників. “Послугами” останнього тогоріч також користувався екс-голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров в боротьбі за владу, використавши атовців у якості тітушек, що стояли за спинами поліцейських та кидались на інших учасників АТО.

Так, М. Марчишак наполягав, що передача цих ділянок відповідає містобудівній документації, що абсолютно не відповідає дійсності – за генпланом дана територія відноситься до категорії “іншої громадської забудови”, яка не передбачає тут жодного житлового будівництва.

Депутат Олександр Волосянський вніс пропозицію дане питання зняти з розгляду на довивчення, передусім для того, щоб міська рада знайшла АТОвцям назаміну рівнозначні ділянки на тій території, яка передбачає індивідуальне будівництво. Однак його”критичну” пропозицію підтримали лише 6-ро колег-депутатів.

У підсумку 30 депутатів все ж проголосували за початок “дерибану” даної території посеред медичних закладів в мікрорайоні “БАМ”. Проти проголосував лише Олександр Волосянський, ще п’ятеро не голосували – Богдан Андріїв, Віталій Глагола, Віктор Качур, Арсен Мелкумян, Валентин Штефаньо.

З огляду на грубе порушення земельного та містобудівного законодавства, а саме –  не відповідність генеральному плану міста, міський голова Богдан Андріїв мав би зупинити дію даного рішення, наклавши “вето” в порядяку ч.4 ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Також правову оцінку цьому, вочевидь незаконному рішенню ради, мала б надати Ужгородська окружна прокуратура, представники якої були присутніми на пленарному засіданні, зокрема в судовому порядку шляхом заходів забезпечення позову в межах представницьких функцій по захисту інтересів громади.

Раніше цю землю міська влада планувала продати на аукціоні, всі кошти з якого, а це близько 4 млн. 300 тис. грн, мали надійти у бюджет. Однак ситуація кардинально змінилась і 12 січня цей “дерибан” схвалила та рекомендувала профільна земельна комісія у складі депутатів В. Мильо, А. Ковальський, В. Смірнов, П. Маєрчик, В. Глагола.


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.