Ужгородські “афганці” воюють з цапом-відбувайлом (ФОТО)

Саме так можна назвати установу, яку зробили відповідальною за невиплату коштів гарантованих державою. Сьогодні зранку пільговики зібралися на громадську акцію протесту перед будівлею Головного управління Державного казначейства України в Закарпатській області.

казначейство2

Цибуляк Оксана, дружина воєна-інтернаціоналіста з міста Ужгород розповіла, що громадську акцію пільговики зібрали для того, аби привернути увагу до їхніх проблем.

 

Справа в тому, що в Україні діє державна програма, яка передбачає забезпечення житлом пільгових  категорій людей, як от чорнобильців, афганців,  воїнів-інтернаціоналістів. Згідно цієї програми в 2013 році були заключні договори на придбання житла, відповідно зареєстровані  в Казначействі, але поки що проплата за ними  не пройшла. Водночас згідно цих договорів проплата повинна пройти до 31 грудня 2013 року, інакше вони будуть розірвані продавцями. Проблема могла б бути меншою, але претенденти на житло вже заплатили податки, нотаріальні послуги з оформлення договорів купівлі-продажу, дехто навіть частково проплатив заставу за житло, адже мати справу з державою більшість продавців відмовлялися. Тому витрати у пільговиків коливаються від 6 до 22 тисяч гривень і вище. Минулого року, до слова, була така сама ситуація і одна закарпатська родина безпідставно втратила 8 тисяч гривень, адже кошти людям ніхто не повертає.

 

Цьогоріч дана проблема торкнулася восьми людей з цілої Закарпатської області. Серед них воїни-інтернаціоналісти, чорнобильці, афганці, навіть 1 інвалід 1 групи, котрий фізично не взмозі нормально рухатися.

 

Люди кажуть, що 10 грудня зверталися до губернатора області Олександра Ледиди. Останній запевнив людей, що шле Головному казначейству України телеграми з проханням дати грошей та займається даним питанням. Чоловіки також казали, що пан Ледида жартома рекомендував їм «бомбити» Казначейство і вимагати грошей в нього.

 

Зверталися пільговики  і до Президента та інших вищих державних структур . Всюди їх запевняли, що кошти на їхні квартири передбачені, а от чому їх власне не платять, не пояснювали.

 

Казначейство гроші, на жаль не перераховує. Десь з місяць назад перерахувало по 10 тисяч гривень декільком учасникам програми і все.

 

Тому люди зібралися, щоб почути пояснення, де ж їхні гроші, та хто їх затримує . Адже їх уже три місяці годують обіцянками, що завтра все буде, завтра все проплатять і тому подібне.

 

Сьогодні ж виходити до протестуючих керівництво Головного управління  Державного казначейства України в Закарпатській області відмовилося. Натомість запросило в кабінет 3 представників від  пільговиків та пообіцяло, що питанням вже займаються і що кошти будуть потихеньку проходити.

 

Наступної п’ятниці о 15.00  люди знову зберуться під Казначейством. Якщо до тих пір кошти так  і не будуть перераховані, обіцяють влаштувати до вечора під будівлею свій міні-Євромайдан. «Нехай закривають на ключ цю будівлю, якщо вона така пуста», – каже один із претендентів на житло.

казначейство

 

Мукачево.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *