Doc.ua запис до лікаря

Ужгородка Ольга Тимофіїва представила вагомий творчий “ужинок” на життєвій ниві (фото)

Ужгородка Ольга Тимофіїва представила вагомий творчий “ужинок” на життєвій ниві (фото)

Щось останніми днями такі складаються ситуації і з рідними, і з не дуже рідними, і просто зі знайомими, і з зовсім незнайомими, які спонукають до певного чину, на який, чомусь непросто зважитися – показати власний “ужинок” на життєвій ниві. Звісно, найдорожчі мої зернята – мої діти, які є сенсом мого життя. Аби рости з ними, треба було мати роботу і доля мені подарувала неймовірне щастя – іти на роботу, як на свято, бо усе життя моє зв’язане з безцінним скарбом – дітьми. Хіба це не свято? А ще – можливість писати про дітей і для дітей і про життя… А ще – колеги – неймовірні! та про них
окремо. Тож, коротенько, про ужинок у світлинах, для тих, кому це цікаво… А таки з острахом…

Приходить час гасити векселі,
Збирать колись розкидане каміння,
Приходить осінь…
Ми ж до жнив ще не готові
Зовсім…

Ольга Тимофіїва

Ольга Тимофієва (Ужгород) – поетеса. Член Національної спілки журналістів України, Закарпатської обласної спілки письменників. Методист кабінету дошкільної і початкової освіти Закарпатського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, відмінник народної освіти України.

Поетка ввійшла в літературу наприкінці ХХ століття. Увійшла просто, впевнено, шляхетно. Вона не змінила світ, не відкрила нової системи віршотворення, не стала vip-популярною… Їі лірична героїня ­ сучасна жінка, як зазначили критики, підперта трипільським мітом у поєднанні з постмодерном, – «корінням у минулому, а душею – в Небі…» Її жінка – «у довічному прагненні лету, в інстинктивному русі творення і оберегу, в силі слабкості. Жінка, що поза часом, але завжди на часі (М.Зимомря)».

Ольга Тимофієва зросла, вивчилась і досягла висот за радянських часів. Проте не набралася тої скверни, а зберегла золотопотіцький нескорений дух і в житті, і в творчості.

Її життєва дорога не встелена всуціль трояндовим цвітом: бувало всяке – дипломи з відзнакою, професійна одержимість, повне безгрішшя, найвище визнання, зраджена любов, щастя материнства, втрати друзів… Пані Ольга щиро зізнається, що тільки віра в Бога допомогла здолати негаразди життя.

А ще Ольга Тимофієва – чуйний педагог і добрий психолог. Вона, скористовуючи загальні етичні принципи дитячої літератури: дидактичність, комунікативність, гумор, зв’язок з дитячим фольклором, милозвучність, – невимушено вводить у віршову канву принцип гри – як лічилки, загадки, притуляночки, заклички, потягусі тощо. Тому й зрозуміло, що улюблений жанр поетки – навчально-ігровий вірш, в якому поєднано дидактичне і мистецьки-ігрове.

У дитячих віршах Ольги Тимофієвої багато гумору, розваг, веселощів, пустотливих пригод, фантазійних образів, подій. А скільки всяких допитливих котиків, жабок, гусаків-горобців, півників-квочечок, ворон і сов! І всі вони – живі й цікаві. Як зрештою, й інші образи Ольги Тимофієвої.

Наталія Ребрик

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *