Ужгородець Іван Григоровський став найсильнішим стронгменом Карпатського регіону

стронгмен6Традиційний щорічний турнір стронгменів «Карпатський ведмідь-2013» відбувся 25 серпня в Ужгороді. Цього року турнір святкував свій ювілей, адже це X турнір, який проводиться на Закарпатті.

На площі Фенцика було облаштовано майданчик для спортсменів, які цього року представляли кремезні чоловіки, богатирі Західної України з Івано-Франківська, Великого Березного, Ужгорода. Представники країн Словаччини та Чехії, в черговий раз надали турніру статус міжнародного.

 

На Закарпатті турнір «Карпатський ведмідь-2013» на даний момент є єдиним серед змагань стронгменів. Загалом в Україні подібні заходи спортивно-розважального спрямування поширені і проводяться на високому рівні, мають неймовірну велику кількість прихильників і приносять українцям титули переможців на змаганнях міжнародного рівня.

 

Задля безпеки глядачів майданчик було огороджено і глядачі не допускались ближче, ніж вимагали вимоги до безпечного проведення змагань.

 

На відміну від минулого року, погода дещо поблажливо ставилась до учасників і цього року спортсмени мали змогу змагатись у затинку.

 

Змагання проходили за наступною схемою:

 

1 тур: Естафета. За 90 секунд потрібно було підняти предмети вагою 100 кг, 1 в 140 кг, пронести «качечку» вагою 190 кг і підняти штангу 215 кг.

 

Не всі учасники змогли подолати це випробування. Виграв його Григоровський Іван з Ужгорода.

 

2 тур: Підйом каменів вагою 110, 120, 140 і 160 кг.

 

Останній змогли підняти лише 3 силачів, але швидко впорався Григоровський Іван (28 секунд)

 

3 тур: Підйом автомобіля вагою 1100 кг.

 

Автомобіль вагою 1100 кг підняли не всі учасники. Довше утримати таку вагу, а значить перемогти в турі зміг Цифра Володимир (47,02 с).

 

4 тур: Станова тяга.

 

З початкової ваги в 330 кг стронгмени піднімали спеціальну металеву конструкцію, в яку можна було також додавати додаткову вагу. Деякі учасники відмовилися від цього етапу. А деякі, як Іван Григоровський, навпаки, вагу збільшували. Саме він і продемонстрував найбільший результат в 400 кг. Рекорд же в даній вправі — 420 кг.

 

5 тур: Закидання болванки вагою 110 кг і балонів вагою 75 кг кожен на висоту 120 см.

 

По двоє учасників змагалися між собою на швидкість закодування чотирьох балонів і однієї болванки. Виграв цей тур Цифра Володимир (27 секунд).

 

6 тур: Перекидання колеса вагою 300 кг.

 

За 90 секунд потрібно більше разів перекинути 300 кг колесо. Змагання також проходило попарно. Найкраще з ним впорався Сергій Олеоленко (18 оборотів).

 

7 тур: Біг з валізами, кожна вагою 144 кг.

 

Потрібно за 90 секунд пронести 2 валізи на відстань 20 метрів. Володимир Цифра виявився лідером у цій вправі показавши результат в 10 секунд.

 

Традиційно мали змогу позмагатись і найменші глядачі.

 

По завершенні турніру було оголошено переможців, якими стали спортсмени з Закарпаття. 

 

Золото — Іван Григоровський (Ужгород)
Срібло — Володимир Цифра (Великий Березний).
Бронза — Сергій Олеоленко  (Ужгород)

 

Перший турнір «Карпатський ведмідь» було організувано в 2004 року братами Григоровськими спільно зі стронґменами Євгеном Прозором та Ігорем Бараном. Так, силове багатоборство було представлене справді широким спектром вправ. Серед них і «візитівкові» перекидання колеса вагою понад 300 кг і перенесення 130-кілограмових валіз, яке отримало назву «фермерська хода» Тоді участь у змаганнях взяло шестеро спортсменів.

 

Юрій ЛОМАКІН, фото автора

стронгмен7 стронгмен стронгмен2 стронгмен3 стронгмен4 стронгмен5 стронгмен6


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.