Ультраправі в Словаччині заговорили про територіальні претензії на частину Закарпатської області

Про це пише в своєму телеграмі Павло Федака.

Ультраправі в Словаччині заговорили про територіальні претензії до України.
Проросійський адвокат Мирослав Каменський (Miroslav Kamenský), який був 6-м номером у списку партії «Республіка» на виборах до Європарламенту, у своєму інтерв’ю YouTube-каналу TVOTV заявив, що існує велика ймовірність таємних домовленостей між Путіним і Орбаном щодо належності Закарпаття. Водночас, за його словами, це не означає, що вся територія Закарпатської області має належати угорцям.
За словами Мирослава Каменського, з понад мільйона мешканців Закарпаття лише близько 100 тисяч мають угорську ідентичність, тоді як словацький і російський (не русинський, – автор) елемент може мати більшу базу.
Політик також звернув увагу на те, що місто Чоп і 700 квадратних кілометрів території, які належали Словаччині в складі Чехословацької Республіки, були передані Радянському Союзу в рамках договору 1945 року.
Насправді, до складу Закарпатської України було передано територію площею 250 квадратних кілометрів. Йдеться про Договір між СРСР і Чехословацькою Республікою про Закарпатську Україну, підписаний 29 червня 1945 року в Москві заступником голови РНК СРСР, наркомом закордонних справ В. Молотовим та головою уряду Чехословаччини З. Фірлінгером (за дорученням президента Чехословаччини). Під час підписання були присутні: з чехословацької сторони – міністри уряду Л. Свобода, З. Неєдли, Г. Ріпка і Л. Прохазка, з радянської – Й. Сталін та представник уряду УРСР П. Рудницький.
Крім того, Мирослав Каменський заявив, що ця тема може стати добрим піаром для деяких політсил на майбутніх парламентських виборах.
Нагадаємо, що партія «Республіка», яка відкрито займає проросійську позицію, на останніх виборах до Європарламенту влітку 2024 року отримала понад 12% голосів і представлена у Страсбурзі двома євродепутатами.
Що відповісти словацьким радикалам?
Нагадаємо їм витяг з інтерв’ю колишнього проєвропейського прем’єр-міністра Словаччини Мікулаша Дзурінди, який у 1998 році прийшов на зміну Владимиру Мечіару. Правління Мечіара, відоме своїми авторитарними методами, залишило словакам спогади про розгул корупції та злочинності у 1990-х роках.
Дзурінда розповів, як відомий американський політолог і державний діяч Збігнєв Бжезинський переконав Мечіара не створювати перешкод західному курсу Словаччини. Бжезинський попередив: якщо станеться ще одне вбивство або викрадення людини, США ухвалять рішення розділити Словаччину. Території на північ від міста Жиліна мали б відійти Польщі, південні регіони – Угорщині, а частина – «братам чехам».
Про Україну не згадувалося жодного слова, що свідчить про добросусідські відносини між нашими народами.
Словацьким радикалам не варто грати з вогнем, адже їхня войовнича риторика може обернутися територіальними претензіями від сусідніх держав.
Посилання на відео в телеграм-каналі Павло Федака – https://t.me/P_Fedaka/

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *