Угорськомовним випускникам важко дається ЗНО з української мови

У Будинку культури в Берегові 29 серпня провели щорічну колегію освітян. освіта

У залі зібралися директори та вчителі усіх освітніх закладів міста. Також на початку конференції міський голова Берегова Золтан Бабяк, як запрошений гість, привітав освітян з наближенням навчального року та запевнив підтримувати галузь. Модератором зібрання була Марія Бубняк, голова міської профспілки працівників освіти. Під час колегії Мар’яна Пилипенко, начальник міського управління освіти, впродовж майже годинного виступу зачитала детальний та якісний звіт про стан справ в освіті, перспективи та пріоритети її розвитку у межах Берегова.

Витупити у Будинку культури мали змогу директори й представники всіх навчальних закладів міста.Також через записку із зали меру міста Золтану Бабяку задали питання щодо ДНЗ № 16, який був тимчасово закритий. Міський голова розповів, що ця проблема вже перебуває у стані розв’язки. Адже, як відомо, держказначейство затримало кошти на оплату ремонту садочка. Проте мер міста сподівається на підтримку народних депутатів та повідомив, що скоріш за все ДНЗ вдасться відкрити до кінця осені.

освіта2

Наприкінці колегії освітян було вирішено нагородити щорічною обласною премією ім. Августина Волошина вчителя початкових класів ЗОШ № 1 Майю Бондар з 17-річним педагогічним стажем. Також керівників освітніх закладів повідомили, що свято Першого дзвоника перенесли на 2 вересня. Його проведуть перед першим уроком, який, за наказом Міносвіти, буде присвячено Тарасу. Шевченку.

Під час освітянської колегії йшлося про здобутки та головні моменти цієї сфери. Так, сьогодні у Берегові функціонують 2 школи нового типу (гімназія і школа з поглибленим вивченням англійської мови), три – із профільним навчанням у 10–11 класах, один навчально-виховний комплекс – школа-сад, вечірня школа із очно-заочною формою навчання. У місті діють 3 школи – І-ІІ ступенів, 5 – І-ІІІ ступенів, 1 – ІІ-ІІІ ступенів, 1 – ІІІ ступеня. У загальноосвітніх навчальних закладах навчалося 3467 учнів. Здобували освіту у формі екстернату 7 учнів. Усі випускники 9 класів минулого року продовжили навчання. У  новому навчальному році до 1-х класів планується набрати 377 діток, що на 20 більше, ніж у минулому.

У 2012–2013 році25 випускників шкіл міста отримали медалі  (16 золотих та 9 срібних) На жаль, цього року деякі з медалістів не набрали мінімальний прохідний бал і троє не подолали 140-бального бар’єру з одного предмету, а з двох предметів — один. Також не було учнів з 200 балами.

Не втішає, що випускники угорськомовних шкіл отримують низькі бали по ЗНО впродовж багатьох років з української мови, хоча і діє регіональна програма. Роботу над цим питанням почали із введення в дію у 2008 році регіональної програми поліпшення вивчення української мови в національних  школах, яка передбачає поділ на групи в класах, де є 21 учень, та додаткові факультативні заняття з української мови в молодших та старших класах. Моніторинг реалізації Програми показав певне підвищення рівня знань державної мови учнями цих шкіл – у межах 3,5%. Однак результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури свідчать про невисокий відсоток випускників угорськомовних шкіл, які змогли подолати бар’єр у 124 бали.

Із цього навчального року у 5 класі вводиться друга іноземна мова. У школах із угорською мовою навчання було б доцільно ввести додатково уроки української мови. Відповідні звернення вже були від батьків. Тому голова облдержадміністрації Олександр Ледида та представники угорської громадськості звернулись до Міністерства освіти і науки України щодо поглибленого вивчення української мови в школах з угорською мовою викладання за рахунок годин, відведених на вивчення другої іноземної мови. Цю ініціативу підтримано в Міністерстві, а вирішення зазначеного питання, на думку профільного відомства, можливе через надання статусу окремо взятій школі експериментального навчального закладу регіонального рівня.

Також берегівських школярів залучають до участі в різноманітних інтелектуальних змаганнях, творчих конкурсах. Це Всеукраїнський конкурс «Левеня» (316 учасників), Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру» (733 учасників), Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Гринвіч» (130 учасників), з німецької мови «Орлятко» (36 учасників), конкурс знавців української мови ім. Петра Яцика (67 учасників).

У місті діє програма «Обдарованість». Стипендії міського голови виплачуються 5 учням протягом навчального року: за досягнення в навчальній та науково-дослідницькій діяльності (Мушка Даніелла, Мельник Ніколетта), за досягнення в галузі спорту (Максименко Максим), за досягнення в галузі культури (Ковач Богларка), за досягнення в творчій діяльності та спорті дітей з обмеженими фізичними можливостями (Онуфер Юрій). Щорічно за значний особистий внесок у розвиток освіти міста педагоги нагороджуються міською премією імені Гізелли Дравої (розмір премії 3000 грн.). Минулого року нагороджено директора ЗОШ № 3 Бочков М. М.

Берегівський міський Будинок дитячої та юнацької творчості нараховує 28 гуртків і творчих об’єднань, де позашкільну освіту здобувають 660 дітей.  У 2012–2013 н. р. гуртківці показали такі результати: 3 перших,2 других,3 третіх місця на Всеукраїнському рівні та 3 перших,10 других,16 третіх місць на обласних змаганнях, конкурсах, виставках.  Школу відвідують 294 учні з усіх навчальних закладів міста. Тобто сьогодні 32% школярів займаються в позашкільних закладах.

У навчальних закладах міста Берегова навчається 3467 дітей, із них за межею пішохідної доступності проживають та потребують підвезення 809 учнів, що становить 23,3% від загальної кількості школярів. Автопарк відділу освіти нараховує 1 шкільний автобус, який відповідним наказом управління освіти закріплений за ЗОШ І-ІІІ ст. № 3. Протягом року шкільним автобусом із 8 населених пунктів району підвозять 187 дітей. Для автобуса, що здійснює 8 рейсів протяжністю 125 км, затверджено 3 транспортні маршрути, за якими здійснюється перевезення школярів. Для повного забезпечення підвезення дітей до навчальних закладів потрібно ще 3 автобуси.

Усі загальноосвітні навчальні заклади міста забезпечені навчальними комп’ютерними комплексами, усі школи та ДНЗ № 1 підключені до мережі Інтернет. Із метою забезпечення права дитини на здобуття дошкільної освіти, спрощення процедури та вільного доступу до інформації з 1 липня2013 року реєстрація дітей на чергу в дошкільні заклади здійснюється самостійно батьками через мережу Інтернет. З 1 вересня2013 року такий запис проходитиме виключно з допомогою електронного реєстру.

Із метою ефективнішого використання енергоносіїв розроблено Програму енергозбереження на 2012–2015 роки, яка затверджена сесією міської ради. Програмою передбачено заміну котлів на більш ефективні, заміну вікон і дверей, інші заходи. На сьогодні в закладах освіти замінено 286 вікон, тобто кожне п’яте від потреби. Для завершення програми необхідно у всіх закладах освіти замінити 1181 вікон та 300 дверей, на що потрібно близько 5 млн. гривень. Тому програму заміни вікон та дверей без допомоги обласного бюджету виконати в короткі терміни неможливо. Одним із ефективних заходів економії ресурсів є нормальне функціонування системи опалення. Із метою дотримання в будівлі належного температурного режиму у поточному році проведено ремонт системи опалення в ДНЗ № 18.  Протягом минулого року за рахунок зниження температури приміщень у вихідні дні було зекономлено близько 50 тис. грн.

beregszasz.com.ua


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.