Угорщина назвала слухання Європейського парламенту “полюванням на відьом”

Угорщина назвала слухання Європейського парламенту “полюванням на відьом”

Речник угорського уряду Золтан Ковач назвав заплановані у Європарламенті слухання щодо ситуації в Угорщині “полювання на відьом”.

Про це він заявив журналістам в Брюсселі у понеділок, повідомляє Politico.

Парламентський комітет з громадянських свобод, правосуддя та внутрішніх справ заслухає активістів-правозахисників і  міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто на засіданні під назвою “Стан справ в Угорщині” в четвер.

“Угорський уряд пережив кілька таких слухань за останні роки, і ми всі знаємо, що те, що має статися –  це тонка суміш полювання на відьом і показового  процесу”, – заявив речник угорського уряду.

Слухання відбуваються на тлі зростаючої напруги між урядом прем’єр-міністра Віктора Орбана та Європейським союзом.

У жовтні Європейська комісія розпочала юридичну процедуру проти Угорщини щодо нового закону про неурядові організації, який, серед іншого, зобов’язав деякі організації зареєструватися і позначити себе як такі, що отримують підтримку з-за кордону.

Будапешт також має конфлікт з Брюсселем через відмову взяти участь в обов’язковій схемі переселення біженців.

“Якщо ви знайомі з випадками полювання на відьом середньовіччя, ви знаєте, що вони були. Якщо ви знайомі з комуністичним способом демонстрації ще в 1950-х роках, ви також знаєте, що це було “, – додав Ковач.

Він сказав, що уряд Угорщини матиме свою думку, але він не був поінформований про конкретні питання, що підлягають обговоренню.

“Ми не бачили  порядку денного, питань, проблем, які будуть в програмі”, – сказав Золтан Ковач. “Ми також твердо віримо, що це вторгнення у внутрішні справи Угорщини”.

 Hungarian Minister of Foreign Affairs Peter Szijjarto (L) and European Commissioner for Trade Cecilia Malmstrom (R) chat prior to the start of the EU trade ministers council meeting in Brussels, Belgium. EPA/OLIVIER HOSLET
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *