Хостел ALINA від 110 гривень за місце.

У Великому Березному судитимуть голову райради

У Великому Березному судитимуть голову райради

26 жовтня Великоберезнянський районний суд проведе попереднє слухання у резонансній справі – голова Великоберезнянської райради Ярослава Шукаль,який обвинувачується у вчиненні корупційного злочину. Резонансною ця справа є тому що саме громадські активісти виявили та надали у відповідні органи (НАЗК та обласну прокуратуру) факти зловживань місцевим чиновником. Саме кримінальне провадження було відкрито ще на початку року, але за твердженням активістів, жодного просування не було і справу повільно «спускали на гальмах».
Тому 18 серпня очільник Закарпатського Демальянсу Олександр Пересоляк та керівник спілки учасників АТО Великоберезнянщини Владислав Пугінський разом з громадськими активістами завітали на прийом до заступника обласного прокурора Андрія Манькута. Останній взяв справу на особистий контроль та активізував досудове розслідування. Через місяць(19 вересня) чиновник нарешті отримав підозру, а справу було передано до суду. Суть справи: голова райради у поданих електронних деклараціях (за 2015-2016роки) приховав свої фінансові зобов’язання в розмірі близько півмільйона гривень, порушивши таким чином ст.46 Закону України «Про запобігання корупції». За таке порушення передбачена кримінальна відповідальність. Активісти доводять що борг Ярослав Шукаль не вказав свідомо, так як мав на це свої мотиви.

Незважаючи на те що справа вже знаходиться в суді, громадські активісти виражають занепокоєння в тому,що чиновник понесе відповідальність. Справа у тому, що суддя Тарасевич, який буде розглядати, вже демонстрував свою «лояльність» до голови райради, а сам голова впевнений у своїй безкарності. Варто зауважити що голову Ведикоберезнянської районної ради в корупційних зловживаннях звинувачують вже не вперше. У квітні цього року Великоберезнянський райсуд (той же суддя Тарасевич) розглядав адміністративний протокол про корупційне правопорушення вчинене головою районної ради, тоді він на сесії райради особисто голосував за призначення собі премії та надбавки. Суддя Тарасевич чомусь тут не вгледів порушення і виправдав Я. Шукаля на першому ж слуханні. Вже влітку цього року ветерани АТО виявили факт закупівлі районним головою дверної перегородки за втричі завищеною ціною. Факти були оприлюднені на сесії районної ради, депутати планують створити тимчасову комісію з цього приводу та надати оцінку діяльності свого голови. Зважаючи на тотальну недовіру до нашої судової системи і зокрема до Великоберезнянського районного суду, керівник «Спілки учасників АТО Великоберезнянщини» В.Пугінський, учасники АТО та громадські активісти планують активно відвідувати всі судові слухання.
Також просимо всі незалежні обласні ЗМІ допомогти активно висвітлювати цю справу і не дати місцевим «рішалам» уникнути відповідальності.
Спілка учасників АТО Великоберезнянщини.

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *