У Сваляві запрацювала “штучна нирка”

У Сваляві запрацювала “штучна нирка”

Сьогодні при Свалявській районній лікарні відкрито сателітний центр відділення нефрології та програмного гемодіалізу Закарпатської обласної клінічної лікарні (ЗОКЛ) ім. А. Новака. Це вже восьмий в області центр «штучної нирки», причому за своїм оснащенням він не поступається провідним клінікам столиці та Європи і є одним чи не найкращих в Україні.

В області гемодіаліз здійснюють 8 медичних установ краю: ЗОКЛ ім. А. Новака та сім сателітних центрів в районних лікарнях Тячева, Хуста, Мукачева, Рахова, Міжгіря, Виноградова і відсьогодні – Сваляви.

Тепер мешканцям району не доведеться долати десятки кілометрів, щоб отримати життєво необхідну процедуру, яку вони повинні проходити тричі на тиджень по 3,5-4 години. Наразі у відділенні отримуватимуть лікування 11 хворих з Свалявського району та 6 – із Воловецького.

За словами голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля наближення якісної медичної допомоги для мешканців краю є одним із пріоритетних завдань влади.

Загалом в області 204 пацієнти, що потребують процедури гемодіалізу. Причому, за словами головного лікаря ЗОКЛ ім. А.Новака Юрія Яцини, їх кількість, постійно зростає.

Тільки з початку цього року розпочали діалізну терапію ще 27 пацієнтів. Хвороба нирок вражає як молодь, так і старших людей: наймолодшому пацієнту ледь минуло 13 років, а найстаршому вже 75.

Близько 1 млн. 400 тисяч гривень обласних коштів витрачено на капремонт приміщень Центру в Сваляві та понад 1млн. 600 тисяч грн. надали спонсори для закупку необхідного обладнання.  З обласного бюджету щороку витрачається понад 40 млн. гривень на витратні матеріали для проведення гемодіалізу хворим із хронічною нирковою недостатністю.

Замісна ниркова терапія для забезпечення лікування жителів Закарпатської області, які страждають на хронічну ниркову недостатність методом програмного гемодіалізу проводиться з 2003 року у рамках реалізації регіональних «Програми розвитку нефрологічної та гемодіалізної служби на 2004-2010 роки», «Програми розвитку та вдосконалення нефрологічної служби в області на 2011-2015 роки» та «Програми розвитку та вдосконалення нефрологічної служби в області на 2016-2020 роки».

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *