У момент розстрілу автомобіля поліцейської охорони в Княжичах розвідники знаходилися в салоні й були сковані в кайданки, – голова Закарпатської ОДА Москаль

У момент розстрілу автомобіля поліцейської охорони в Княжичах розвідники знаходилися в салоні й були сковані в кайданки, – голова Закарпатської ОДА Москаль

avtoКомітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності не розглянув по суті обставини трагічного інциденту в Княжичах, у результаті якого загинуло п’ятеро правоохоронців, вважає голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.
– Коли після спрацювання сигналізації поліцейські охорони прибули в Княжичі, то побачили сліди на снігу, що вели до недобудованого будинку, – повідомляє Г.Москаль. – І затримали за ними двох одягнених у цивільне розвідників, котрі мали слідкувати за обстановкою біля будинку, на який готувався напад озброєної банди. Охоронці затримали розвідників і, сковавши в кайданки, помістили на заднє сидіння свого службового автомобіля. Вони діяли згідно з посадовими інструкціями – затримали невідомих біля місця спрацювання сигналізації, щоб встановити їх особи й перевірити на причетність до можливого злочину.
Одягнені в цивільне розвідники також діяли в межах своїх посадових інструкцій – вони не повідомили поліцейським охорони, що є співробітниками поліції, які задіяні в спецоперації, оскільки за таке розсекречення в подальшому були б звільнені з роботи. Далі поліцейські охорони мали доставити затриманих у відділення поліції, де все стало б на свої місця. Однак сталося незрозуміле – по автомобілю поліції охорони відкрили вогонь на ураження. Уже після інциденту розстріляних розвідників так і виявили в салоні – зі скованими кайданками руками і з численними вогнепальними ранами. Головне питання цієї трагедії – чому по спецавтомобілю охорони, на якому чітко видно, що це поліцейський транспорт із відповідними надписами й проблисковими маячками, було відкрито вогонь на ураження. А також хто саме дав команду відрити вогонь, і чому оперативники з карного розшуку і спецпідрозділу КОРД не спробували з’ясувати, в кого стріляють, хоча не могли не бачити, що це поліцейський спецавтомобіль. Коли будуть відповіді на ці питання, стануть зрозумілими обставини трагедії в Кнжичах. Хоча її причини вже відомі – це дрімучий непрофесіоналізм тих, хто планував спецоперацію із затримання озброєної банди.
Натомість у комітеті Верховної Ради стрілянину між правоохоронцями розглядали, наче якийсь побутовий конфлікт, під час якого два куми по п’яні посварилися й повбивали один одного. У зв’язку з цим виникає питання і до самого Комітету Верховної з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності – чому Комітет мовчки спостерігав, як у процесі «псевдореформи» руйнується професійне ядро найпотужнішого правоохоронного органу країни, безпосереднім результатом чого й стала трагедія в Княжичах?

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *