У галереї «Ужгород» відкрилась персональна виставка Олександра Громового

У галереї «Ужгород» відкрилась персональна виставка Олександра Громового — закарпатського художника, вихідця з Миколаївської області, приурочена до 55-річчя митця.

В Ужгороді відкрилась персональна виставка Олександра Громового

У залі представлені полотна різних жанрів: пейзажі, натюрморти, портрети та абстрактні композиції, створені впродовж минулого року.

«Стиль Громового еволюціонує, вбираючи та перетворюючи досвід європейського живописного реалізму, французького постімпресіонізму і фонізму, німецького, угорського та чеського експресіонізму», — таку характеристику робіт майстра дав культуролог, історик, політолог, професор Іван Поп.

Борис Кузьма, голова Закарпатської організації Національної спілки художників України розповів: «Ми познайомилися, коли командою потягом їхали в Київ вступати в спілку. У дорозі вимкнули світло, Олександр Громовий не розгубився: взяв шкірку від солонини, горілку, якісь нитки… і світло з’явилося (сміється)». Про творчість колеги додав: «Мистецтво Громового потрібно сприймати по-особливому, тому що ця людина в молоді роки розвивалась під впливом закарпатської школи живопису. Але при цьому він залишився самим собою, хоча є дуже багато мотивів, технік, моментів, які його пов’язують і ріднять з нашою школою. Творчість художника органічно доповнює крайовий живопис».

Анастасія Ножка

Новини Закарпаття

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *