У Чопі відкрили меморіальний знак на місці зруйнованого комуністами реформаторського кладовища

У Чопі відкрили меморіальний знак на місці зруйнованого комуністами реформаторського кладовища

14 вересня, відбулося відкриття меморіального знаку на місці старого реформаторського кладовища (вулиця Прикордонна, уздовж дамби річки Тиса).

На урочистостях були присутні очільник Чопа Валерій Самардак, секретар міської ради Михайло Чолавин, почесні громадяни міста Чоп, представники громадської організації “Ветерани війни та учасники бойових дій міста Чоп”, організації ветеранів України міста Чоп, священнослужителі та мешканці міста.

Захід розпочав міський голова: “Сьогодні ми зібралися, аби вшанувати пам’ять тих людей, які знайшли покій на цій землі, хто вік, хто два, а хто пару десятиліть тому. Ця земля колись належала реформаторській громаді та церкві, і в роки Першої світової війни тут були поховані мирні мешканці як Чопа, так і найближчих сіл. На жаль, у кінці сорокових років XX століття радянська влада зробила так, щоб ніхто не пам’ятав свою історію, зрівнявши кладовище з землею, але правду та історію ніколи нічим не приховаєш. Я дуже радий, що ми з вами робимо історичний крок: вшановуємо людей, які тут поховані. Світла пам’ять їм”.

Священнослужителі реформатської церкви Іван Балог і церкви Успіння Пресвятої Богородиці отець Віталій провели молебень за упокій душ і вічну пам’ять похованих на кладовищі.

“Дуже добре, що влада, проводячи чисельні роботи з благоустрою, знаходить можливості реалізовувати такі проекти, як відкриття меморіального знаку на місці, де раніше було кладовище. Не важливо якого віросповідання, але тут були поховані християни. Кладовище — це особливе місце, де покоїться прах минулого покоління, прах людей. І на цьому місці потрібно поводитися особливо. І велика подяка владі, адже тепер всі будуть пам’ятати, що тут було: наше минуле, наша історія. І це місце не буде просто попиратися ногами, а до нього будуть відноситися з благоговінням”, — відзначив у своїй промові отець Віталій.

Як представник молодого покоління виступила Біанка Штефанець, котра виконала реформатську пісню.

“Мудрість каже: хто не знає своєї історії, той немає майбутнього. Я б сказав, хто не поважає свою історію, той також немає майбутнього. Чоп має багатовікову історію. Її робили і, насамперед, угорці, і євреї, і слов’яни — українці та росіяни — та багато інших представників різних національностей. За цю землю воювали, віддавали своє життя, проливали свою кров представники різних національностей із різним віросповіданням. І наша задача — продовжити той духовний шлях, котрий починали наші предки. І я би дуже хотів, щоб молодше покоління пам’ятало та шанувало тих, хто тут похований”, — відзначив наостанок Валерій Самардак.

Джерело

Фото можна завантажити за посиланням.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *