Тищенко та Петров не проти повернення в Україну лідера закарпатських угорців Ласло Брензовича

Тищенко та Петров не проти повернення в Україну лідера закарпатських угорців Ласло Брензовича

Про це пише журналістка видання Babel.ua Катерина Коберник,  яка зробила детальну публікацію про візит нардепа Миколи Тищенка на Закарпаття. 

Пропонуємо читачам витяг з цієї статті,  що стосується Ласло Брензовича

Наступна важлива політична тема — Ласло Брензович. У Києві його імʼя майже не знають, на Закарпатті він топполітик — голова «Партії угорців України» та новий керівник комісії облради з питань розвитку бізнесу. В кінці минулого року у нього вдома і в офісах партії СБУ провела обшуки. Підозру Брензовичу не вручили, але слідство говорило про можливе втручання у внутрішні справи України і державну зраду. Під час обшуків нібито знайшли матеріали, які пропагують етнічну автономію на Закарпатті. Відразу після цього голова МЗС Угорщини на засіданні Північноатлантичної ради (керівний орган НАТО. Угорщина є членом НАТО з 1999 року) заявив, що Україна розпалює ненависть щодо угорців. Відтоді Брензович в Україні не зʼявляється, живе в Будапешті.

— Тепер Брензович є членом вашої коаліції — він може повернутися додому? — запитую я.

Це питання явно зачіпає всіх присутніх. Тищенко та Лаба кажуть, що вину Брензовича поки ніхто не довів, Петров чекає його на робочому місці в облраді.

— Питання було в іншому: Брензович може повернутися в Україну? — повторюю я.

— Якщо захоче — повернеться, ми не можемо на нього впливати, — говорить Тищенко.

Він каже, що головна проблема в тому, що справа перебуває на паузі, і незрозуміло, які у силовиків претензії. Це злить керівництво Угорщини. А Угорщина, нагадує Тищенко, є членом НАТО.

— А ви не можете добитися відповіді від СБУ — це президентська вертикаль і у вас є звʼязки, — натякаю я на Петрова.

Тищенко каже, що це складне міжнародне питання і так просто його не вирішити.

— Але є інший варіант: СБУ тримає на гачку Брензовича, щоб його партія була більш поступливою. Популярна в Україні схема, — припускаю я.

— Ми прийшли до влади, щоб ці схеми викорінити, — швидко заперечує Тищенко.

Судячи з відповідей, Петров, Тищенко і Лаба не проти повернення Брензовича і це питання часу.

Раніше “Трибуна” повідомляла: “Крайнім” у ситуації навколо обшуків в угорських товариствах Закарпаття зроблять Василя Брензовича


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.