Циганська “п’ята колона” окуповує Ужгород

пацканциганиВлада Ужгорода нарешті звернула увагу на те, що цигани активно будують халабуди в мікрорайоні Радванка. Більше того, будуються на дамбі й будиночки виходять на проїжджу частину. При цьому жодних дозволів на будівництво в них немає.
Навіть самі лідери ромських організацій (яких у Закарпатті чомусь аж 15) визнають, що на Радванці будуються не лише ужгородські роми, а й ті, які приїжджають зі всієї області. Як тільки влада почала вимагати припинити самовільне будівництво, цигани пригрозили, що можуть розпочати акції протесту. І доволі агресивні, бо, мовляв, втрачати їм нічого.
Влада міста, яка спочатку поставила ультиматум циганам, щоб ті прибрали самі свої самобуди, почала відступати, побоюючись акцій невдоволення циган. А от невдоволення інших ужгородців тим, як останнім часом поводяться цигани, владу чомусь не бентежить.
ЧИ ХОЧУТЬ НАШІ ЦИГАНИ ЖИТИ ТАК, ЯК УСІ?
Численні громадські організації закликають населення допомогти циганам інтегруватися в суспільство. Тобто зробити все так, щоб циганам жилося з нами комфортно. Ці численні організації щедро фінансуються різними фондами. Найбільший із них в Україні — Фонд Сороса «Відродження». Однак лідери громадських циганських організацій дійсно добре живуть за рахунок фондів, а от самі цигани інтегруватися в суспільство не поспішають.
Достатньо просто відповісти на кілька запитань. Хто забороняє циганам отримувати освіту? Ніхто, але чи багато ви знаєте циган, які віддають своїх дітей у школу? Малі циганчата зграйками бігають центром Ужгорода, випрошуючи якісь гроші. Більше того, якщо отримують відмову, то починають поводитися агресивно.
Або ще одне питання: а чому цигани біля своїх будинків не садять городину? Ну ясно, що для того, щоб щось виросло, потрібно багато попрацювати, а кому воно треба…
Влада в намаганні якось покращити демографічну ситуацію підняла грошову допомогу на народження дітей. Деякі цигани почали на цьому робити бізнес. Тільки задумайтеся: кожні п’яті пологи в Закарпатті — циганські. Більше того, зросла кількість пологів у неповнолітніх дівчаток. Як тільки деякі дівчатка досягають статевої зрілості, відразу вагітніють. Причому у шлюб їм вступати не потрібно, бо матері-одиначки отримують ще й додаткові пільги від держави. І така малолітня народжуваність вже має системний характер і, швидше за все, поставлена на конвеєр. От тільки не зрозуміло, куди дивляться правоохоронні органи. Невже в них не виникають питання, чи за своєю волею 12-річні дівчатка стають матерями. І якими будуть ці діти від таких матерів?
До речі, в Румунії проживає «імператор усіх циган», «король циган» і «міжнародний король усіх циган» Флорін Чоаба, який прославився у 2003 році, уклавши шлюб за народними звичаями між своєю 12-річною дочкою та 15-річним юнаком. Згодом, коли на нього обрушився вал критики, він визнав свою неправоту і пообіцяв боротися з циганською традицією ранніх шлюбів. Чому наші циганські лідери з цим не борються? Вони живуть у добротних будинках, їздять на дорогих автомобілях, проїдаючи грантові гроші, а коли мова йде про те, що вони роблять для інтеграції циган у суспільство, лише розводять руками. Мовляв, ми нічого зробити не можемо.
А тим часом мешканці Ужгорода вже жорстко просять владу навести лад із циганами. В парку «Підзамковий» вже просто неможливо відпочивати, а в центрі міста не можна спокійно попити кави. Хіба міліції не відомо, хто краде водостічні решітки та каналізаційні люки? Чому би самій міліції не оприлюднити, скільки відсотків крадіжок і злочинів скоюють саме роми? А тепер уявіть собі, що офіційно циган на Закарпатті 14 тисяч, однак, самі циганські лідери визнають, що їх щонайменше 50 тисяч. А якщо зараз кожні п’яті пологи – циганські, то вже через короткий час ця цифра сягне 200 тисяч. І навряд чи багато з них стануть корисними для суспільства, влаштувавшись на роботу або почавши вирощувати картоплю.

ЯК ПОВОДИТЬСЯ ВЛАДА?

І ще. Хтось вважає, що якщо циганча плюнуло вам у каву чи обличчя, то це дитячі пустощі? Так от, із усієї кількості хворих на туберкульоз — 15 % роми, а серед дітей — 60 % ромські діти. Або таке. Спробуйте самі щось самовільно без відповідних дозволів побудувати в цьому місті й подивитеся, як швидко з вами розправиться влада вкупі з правоохоронцями. А тепер простежте, чи дійсно наша влада зможе стримати потік самобудів від циган. І взагалі запитайте у влади, чи здатна вона хоча би взяти на контроль, хто там будується, що це за люди, звідки вони, чи є в них паспорти і прописка?
Влада однозначно повинна діяти рішучіше і тоді отримає підтримку населення. Влада повинна повпливати на голів ромських організацій, щоб ці у свою чергу почали перейматися не тим, як собі в хаті поміняти вікна за грантові гроші, а як збудувати клуб для дозвілля ромів, як організувати їх на якусь громадську оплачувану роботу, адже ж є роми, які при ЖРЕРах принаймні підмітають вулиці. Влада разом із лідерами ромських громадських організацій повинні пояснити ромам, що діти повинна ходити до школи, щоб здобути освіту, бо без освіти важко потім отримати якусь роботу. Влада не повинна боятися непопулярних заходів у тому плані, бо буде діяти на підставі законів. Просто не треба боятися.

Наталія Ігнаці, РІО


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

1 Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.