Трамп може відвідати Словаччину у лютому

Візит Трампа до Словаччини.
Ексміністр закордонних справ Чехії Любомир Заоралек у ефірі CNN Prima News заявив, що Дональд Трамп планує відвідати Словаччину у лютому 2025 року. За його словами, інформація походить з джерел в уряді Словаччини, хоча офіційного підтвердження візиту ще немає.
Я про такий розвиток подій писав ще в грудні 2024 року, зазначивши, що у Роберта Фіцо активно шукають можливість зустрітися з Дональдом Трампом.
Психологічна близькість Трампа і Фіцо повʼязана з тим, що обоє зазнали замаху на життя і на цьому зіграв словацький премʼєр під час телефонної розмови з Трампом у листопаді 2024 року
Звичайно, що Трамп не їхатиме до Європи заради зустрічі з одним Робертом Фіцо,, стовідсотково він зустрінеться і з Віктором Орбаном та іншими високопоставленими особами країн ЄС.
Контакти Фіцо і Орбана безпосередньо з Трампом можуть мати певний вплив на бачення американським президентом питання завершення війни в Україні і позиція словацького та угорського премʼєрів буде грати не на користь України.
Після замаху в травні 2024 року словацький премʼєр став ще більш різким у своїх висловлюваннях та діях. Йому все рівно, що думає опозиція, він орієнтується на свого виборця.
В своїх останніх виступах Фіцо вже не говорить про позицію України, а про позицію президента Володимира Зеленського, якого жорстко критикує за відмову продовжити транзит російського газу до Словаччини та завдання через це значної економічної шкоди економіці Євросоюзу.
Символічно, що чеські телевізійники в титрах визначили тему дискусії, як «Fico VS Zelenskyj».
Публічна словесна перепалка між Зеленським і Фіцо дасть останньому можливість підняти рейтинг своєї політсили за рахунок прихильників антиукраїнських радикальних партій та рухів.
Зазначу, що запис із нападками на Зеленського був зроблений із п’ятизіркових готельних апартаментів Capella Hanoi у в’єтнамському Ханої вартістю 6200 євро за добу. Невідомо, чи платив Фіцо за номер сам, чи це була подяка керівництва соціалістичного В’єтнаму за допомогу з вивезення словацьким урядовим літаком до Москви у 2017 році розшукуваного тоталітарним режимом екс-посадовця, якого в’єтнамські спецслужби викрали у Берліні.
Беззаперечним фактом є те, що прем’єр-міністр Словаччини має схильність до співпраці з країнами з авторитарним способом правління. Проте в Словаччині наявна дуже сильна опозиція та достатньо розвинене громадянське суспільство, які не дадуть згорнути демократичні цінності.
Телеграм-канал Павло Федака – https://t.me/P_Fedaka/720

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *