Сьогодні на Тячівщині забудовники міні-ГЕС “продавлюватимуть” громаду Ганичів

Сьогодні на Тячівщині забудовники міні-ГЕС “продавлюватимуть” громаду Ганичів

На сьогодні, 18 серпня о 15:00, “перенесені” згідно із повідомленням в тячівській районній газеті «Дружба» від 12 серпня, опублікованим від імені сільської ради Ганичі, громадські слухання стосовно будівництва 3-х міні-ГЕС по 3,3 МВт на річці Тересва за межами села Ганичі, що були заплановані на 14 серпня
http://gregor-ua.blogspot.com/2017/08/14-v-Ganichax-zbory-sela-a-sluxannya-perenesenni-na-18-serpnya.html

Хоча громадськими слуханнями юридично назвати не можна цей захід, максимум – збори села. Оскільки сільрада не повідомляла про проведення слухань на 14 серпня, не приймала жодних рішень сесією чи розпоряджень головою села, а повідомлення в місцевій нерегулярній газеті “Справа честі” було сфальшованим від імені Тячівської РДА, яка ще 20 липня спростувала. Тобто не можливо перенести ті слухання, які не були оголошенні у законом встановлений спосіб. Тому скоріш за все це “перенесення” було зроблено на прохання «ГЕСівської мафії», яку лобіює на Тячівщини нардеп В.Петьовка, для того щоб більше часу витратити на фінансову “агітацію” активу села.

Це і підтвердив в своєму коментарі журналісту “Срібної землі” Станіслав Данко голова села Фіцай Анатолій Васильович, який красномовно відмовився відповідати на запитання стосовно наявності розпорядження про проведення громадських слухань на 14 серпня, які він якимось “чудом” зміг перенести на 18 число. Натомість сказав, що на таке “провокативне” запитання готовий відповісти тільки “компетентним” органам.

Після чого в адресу журналіста пішли погрози фізичною розправою “головуючим” на псевдослуханнях в Березові на Хустщині Миколою Мица, який представляв фактично інтереси голови Хутської РДА Н.Павлія, а той в свою чергу є людиною “народнофронтівців” Бровді-Лунченка.
http://imi.org.ua/news/zakarpatskomu-zhurnalistu-u-komentaryah-u-fb-z-yavylys-neodnoznachni-natyaky-pro-smert/

Забудовником виступає ТОВ «ГІДРОРЕСУРС-ТЕРЕСВА», що і в тячівських Калинах та Біловарцях, яка зареєстрована в Ужгороді та має в своєму статутному фонді аж 1 000 грн, директором якого є Віктор Сегедій. Він же є помічником екс-депутата облради В.Трикура та очолює щонайменше десяток фірм, в т.ч. ТОВ «ГІДРОРЕСУРС-РІКА», яка планувала 5 МГЕС в с. Горінчево, Липча та Кошелево Хутського району, однак громади останніх категорично йому відмовили.

Станом на 14 серпня, Голова Громадської ради при Тячівській РДА Іван Фіцай, повідомив, що небайдужі мешканці вже зібрали понад 500 підписів проти будівництва каскаду міні-ГЕС.


Слід нагадати, що 14 серпня в приміщенні сільської ради сільський голова села Ганичі Тячівського району Анатолій Фіцай почав проводити «агітаційну» зустріч на підтримку будівництва 3-х міні-ГЕС. Захід почався за участі представників забудовників і так званих “інвесторів” на чолі з одіозним екс-депутатом Закарпатської облради Віктором Трикуром та місцевих підприємців, депутатів, працівників бюджетної сфери, мешканців.
https://www.facebook.com/gregor.vitaliy/posts/2025115117719983

Однак, мешканці села зірвали цю ГЕСівську зустріч, бо були обурені неспроможністю забудовників-“інвесторів” відповісти на елементарні питання. Останні переконували, що «треба спочатку дати дозвіл, а потім ми зробимо всі необхідні розрахунки і тоді лише зможемо дати відповідь». Крім того, вони не змогли гарантувати, що будівництво ніяк не повпливає на якість водопостачання, зневоднення русла ріки, кількість риби, а також не змогли навести приклад збудованої ними на Закарпатті чи загалом в Україні хоча б однієї ГЕС
http://zakarpattya.net.ua/News/172999-U-Hanychakh-aktyv-sela-zirvav-HESivsku-zustrich-iz-predstavnykom-investoriv-FOTO-VIDEO

Також виступила і депутат села Липча Хустського району Світлана Кемінь, яка повідомила, що все сказане В.Трикуром – дезінформація, і поділилася гірким досвідом боротьби із цим же забудовником тільки під трохи зміненою спеціально назвою ТОВ “Гідроресурс-Ріка” на Хустщині. За її підсумками, 10 липня 2017 р. свідомий актив громади в кількості майже 900 чоловік на громадських слуханнях висловив своє категоричне “ні” темі спорудження міні-ГЕС, як і 4-и інші громади Хустщини. В.Трикур намагався уникнути необхідності відповідати на незручні питання, але мешканці села вигуками “змусили його повернутись. Як наслідок, жодних вагомих аргументів у від представника так званих “інвесторів” не прозвучало.

Тому обурені мешканці та місцеві активісти покинули сільраду, однак пообіцяли прийти в п’ятницю 18 серпня вже із значно більшим активом села щоб раз і назавжди сказати «НІ ГЕСам».

В той же час, слід зазначити, що Тячівська РДА ще в травні цього року все ж видала 4 дозволи на розробку детальних планів під будівництво цих ГЕС на Тячівщині (села Калини, Біловарці, Бедевля, Ганичі), але, схоже, після резонансних подій на сусідній Хустщині і !заборонних по ГЕС” розпоряджень Г.Москаля тячівські чиновники тепер намагаються “вмити руки”. Для прикладу, щодо будівництва за межами с. Ганичі такий дозвіл був наданий розпорядженням №204 від 25.05.2017 р. за підписом в.о. голови РДА Михайла Полажинця.

Серед активних “ГЕСівських лобістів” мешканці також називають: «агітаторів» на виборах Народного депутата України Василя Петьовки (депутатської групи ВР “Воля народу”, виключеного із членства ЄЦ за поданням В.Балоги) – Павла Бедей та Андрія Шваб (екс-член політради ЄЦ), районних депутатів від Єдиного Центру – Ігор Грабарь, Володимир Куцин, Плиска Василь, Дочинець Василь. За наявною інформацією ці ж депутати Тячівської райради вкотре зривають на сесії райради голосування за бюджет району щодо перерозподілу додаткових надходжень близько 6 млн.грн. на ремонт доріг, садиків і шкіл, через формальні причини, створюючи в такий спосіб політичний тиск на голову РДА, щоб той допоміг «проштовхнути» будівництво ГЕСів. До такого політичної “змови” з районним осередком «ЄЦ» вдалася і районна «Батьківщина» на чолі з їх головою райради Василем Каганець.

Віталій Грегор

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *