“Слуга народу” розганяє керівництво закарпатського обласного осередку партії (документ)

“Слуга народу” розганяє керівництво закарпатського обласного осередку партії (документ)

Нардеп Микола Тищенко очолить партійний осередок “слуги народу” на Закарпатті, а Київський осередок замість нього очолить мажоритарниця Леся Забуранна – чутки про це з’явилися ще в лютому, активізувалися на початку березня і от тепер отримали нове підтвердження. Повідомляє Depo.Київ

У мережі було злите фото документу, який свідчить, що нардеп Микола Тищенко начебто попередньо затвердждений головою партійного осередку “Слуги народу” в Закарпатській області. Крім долі Тищенка в документі, вже підписаному головою партії “Слуга народу” Олександром Корнієнком та головою Національної Ради громад партії “Слуга народу” Олександром Завітневичем (ще один підпис, голови Політичної Ради Давіда Арахамії, відсутній) подається на розгляд декілька питань щодо долі Закарпатської облорганізації, зокрема щодо припинення повноважень нинішнього голови, обрання нового очільника, припинення повноважень членів Ради Закарпатської обласної організації “слуг”, визначення кількісного складу Політради закарпатської ячейки тощо.

Чутки про те, що Тищенка відправлять на Закарпаття, циркулюють в навколополітичному інфомрпросторі вже зо два місяці. Весь цей час “слуги” у відповідь на це питаня робили покерфейс, та й сам Тищенко не підтверджував правдивості пліток про “переїзд”. Втім, тема з порядку денного не сходила, і нинішній злив – чергове підтвердження, що інформація таки може відповідати дійсності. І хоча офіційного оголошення ще не було, вже виникає купа питань, чому – якщо це правда – Тищенка відрядили на Закарпаття, як це може вплинути на київських “слуг” та хто може очолити партію президента в Києві.

“Тищенко – не політик, а бізнесмен”

Перше, що варто розуміти, коли йдеться про Закарпаття – це особливості області. “Далекий Захід” України, ще й відділений від материка Карпатами, пригодований “подарунками” від сусідньої Угорщини, що ніяк не позбудеться фантомних імперських болей, – дуже своєрідний і непростий регіон. Він звик жити у відриві від центру, орієнтуючись на брата, кума, свата чи хоча б земляка і зовсім не радий чужинцям, ще й присланим наглядати. Ділитись доходами від контрабанди – відкидати її існування і чималі масштаби просто нерозумно – та від “розпилу” місцевих проектів там теж навряд чи волітимуть. Тож можна одразу з високою вірогідністю стверджувати, що Тищенку в Ужгороді будуть не раді.

Друге – це те, що район вже давно “попиляний” між групами впливу і має власні епіцентри впливу, і це на тлі ще й внутрішньої конкуренції – наприклад, між Ужгородом і Мукачевим. З усіма групами доведеться якось домовлятись і підтримувати баланс – або ж бути готовим до наслідків порушення такого балансу.

Чуток, чому Тищенка відправляють у найвіддаленішу область країни, чимало, але всі вони зводяться до кількох основних посилів. Один з них – політичне заслання, в яке Тищенка відправляють в покарання за невдалі місцеві вибори. Інший – “бультерьера Зеленського”, як він сам себе називає, відряджають підсилювати команду, налаштувати її роботу та керованість, взаємодію з центром і, між иншим, “розібратись” з питаннями контрабанди. Ще однією великою задачею може бути контроль за відновленням роботи аеропорту – коштовного проекту з чималим потенціалом для великого піару в контексті президентського “Великого будівництва”.

Аеропорт “Ужгород” розташований на кордоні зі Словаччиною, виліт та посадка літаків там можлива лише з використанням повітряного простору сусідньої країни, на території якої побудована і частина інфраструктури аеропорту (наприклад, посадкові вогні). З 2017 року регулярні рейси з Ужгорода не виконуються через те, що термін угоди зі Словаччиною про використання повітряного простору сплив.

Як розповів в коментарі колишній голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, Тищенка відрядили на Закарпаття саме для того, щоб взяти під контроль регіон: “Навколо – чотири країни Європейського союзу, державний кордон, величезні потоки сигарет, бурштину та інших товарів. Тищенко повинен взяти регіон під контроль для того, щоб сісти на ці потоки”, – каже Москаль.

На його думку, Тищенко є бізнесменом, а не політиком: “Сателіти “Слуги народу” на місцях не можуть поділити інтереси та потоки контрабанди, саме тому його, як бізнесмена, відправляють туди”,  – зазначає ексголова Закарпатської ОДА.

А от на думку політолога та директора Інституту світової політики Євгена Магди, відрядження Тищенка на Закарпаття – це скоріше заслання. “За радянських часів, коли людина не впоралась на посаді в якійсь галузі,  її відправляли на сільське господарство. Те ж саме і з його відправленням на Закарпатський осередок “Слуги народу”, – зазначив експерт.

Щодо начебто боротьби Тищенка з контрабандою на Закарпатті Магда висловив сумнів: “Тищенко назвав себе бультер’єром Зеленського, напевно хотів показати свою значущість, але, знаючи цей регіон, його заяви звучать сумнівно. Менеджерських якостей за ним немає, окрім, напевно, галузі громадського харчування, але на Закарпатті з цим і так все добре. Як голова партійного осередку буде боротись з контрабандою – не зрозуміло”, – каже політолог.

З приводу можливого призначення головою київського партійного осередку “Слуги народу” інших людей, наприклад, Лесі Забуранної, Магда сказав, що тут лише постає питання особистої політичної розкрученості.

Сергій Фоменко

Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Київ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.