Словаччина відновила постачання газу в Україну газопроводом Вояни-Ужгород

Словаччина відновила постачання газу в Україну газопроводом Вояни-Ужгород

Україна після двохмісячної перерви, знову стала відбирати газ зі Словаччини. В січні по газопроводу Вояни-Ужгород щодня проходило лише трохи більше 565 тис. кубометрів газу. А з перших днів лютого воянським газопроводом проходить майже 5 млн кубометрів газу щодня, повідомлялє “euhosti”.

За інформацією, словацької газопостачальної компанії Eustream, в листопаді та грудні 2021р. українці не отримали зі Словаччини ані куба газу. Не було зацікавленості України в імпорті газу ваянським газопровідом. У жовтні минулого року газопроводом було транспортовано менше 4 млн. куб. газу, а у вересні – трохи більше 1 млн. куб.

Реконструйований газопровід Вояни – Ужгород нині має річну потужність понад 14,6 млрд куб. З’єднання газотранспортних мереж Словаччини та України здійснено в двох прикордонних точках — в словацьких селах Будінце (Budince — словац.) та Вєльке Капушани (Veľké Kapušany — словац.).

Наразі за всю історію газопровода найбільший об’єм газу в Україну був транспортований в Будинцях — 44 млн. куб., за один день 29 жовтня 2016 року. Словацько-український реверс повністю запрацював 2 вересня 2014 року. Словаччина вирішила реконструювати газопровід через проблеми України з постачанням газу з Росії.


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.