Categories Новини

Серед “бойовиків” Партії Регіонів опинився закарпатський нардеп

БушкоЗ  приходом до Верховної Ради досі стриманий і консервативний Іван Бушко несподівано увійшов до неофіційного передового загону Партії регіонів, що бере участь у бійках біля трибуни. Практично ні одне зіткнення парламентарів, яке часто закінчується кровопролиттям, не обходиться без колишнього віце-губернатора Закарпатської області.

Примітно, що атакує він противника в більшості випадків з тилу, раптово і потужно. Цьому сприяє прекрасна фізична підготовка нардепа. Деякий час новачка в парламентських боях видавало те, що перед зіткненням він не знімав піджак. Але з часом він зрозумів, що в бійку краще йти, знявши і краватку, і залишившись тільки в сорочці.

Бушко зізнається, що навіть виборцям змушений пояснювати, чому шанований в області та найвпливовіша в районі людина веде себе як молодий азартний бойовик. Цей новий елемент в іміджі йому явно не до душі. Тому він щоразу з полегшенням сприймає новину про те, що лідери фракцій домовилися, і на цей раз обійдеться без махання кулаками. Правда, до Ради останнім часом нардеп все частіше приходить без краватки.

Як таку шановану людину, віце-губернатора Закарпатської області, постійно заносить на передову парламентських бійок?

 

– Я не сказав би, що це відбувається постійно. Бійки провокує опозиція. Тільки їй вигідні всі ці силові зіткнення. Наша фракція все рідше на ці провокації піддається. Ми, звичайно, теж дуже незадоволені тим, як себе ведуть наші опоненти, але не блокуємо ж трибуну. Навіть коли мова йде про ігнорування опозицією таких важливих питань, як пенсійна реформа. У нас є достатньо можливостей, щоб реагувати на блокування трибуни без бійок.

 Фракція Партії регіонів завжди злагоджено діє в бійках, з’являється біля трибуни практично одночасно, діє з певною тактикою. Ці деталі відпрацьовуються? Є якась СМС-розсилка на подібні випадки?

– Команди “роздягайтеся до пояса” на телефон ми, звичайно, не отримуємо. Просто у кожної фракції є відчуття команди.

І якщо кожен відчуває себе частиною цієї команди, то всі діють злагоджено. Інакше по одному нас просто повитягають. Саме цей фактор завжди спрацьовує.

Ви вже отримали досвід у таких боях?

– Це не той досвід, який я сподівався отримати в Раді. Але спочатку я не знав, наприклад, що потрібно краватку знімати перед сутичками. А там є фахівці з досвідом, які обов’язково схоплять за краватку.

 

Для політичного іміджу участь у перших рядах парламентських боїв – навряд чи гідний штрих. Як ви пояснюєте виборцям, що поки не подали жодного законопроекту, а кулаками махаєте справно?

– Закони обов’язково будуть, та й бійки останнім часом практично припинилися. Пояснюю людям, що коли нам не дають працювати, іноді доводиться йти на крайнощі. Вони з розумінням це сприймають.

Відмовитися від участі у бійці біля трибуни депутату-регіоналу не можна?

– Можна, звичайно. Просто кожен сам приймає рішення – у команді він чи ні.

У минулому складі Ради фракція Партії регіонів була самої бойової і сміливо йшла на бійки біля трибуни. Зараз вона стала не такою рішучою. Це пов’язано з появою фракцій УДАР і “Свобода?

– Ні, просто у складі фракції тепер дуже багато мажоритарників. У своїх рішеннях вони більш самостійні. Раніше, коли вся фракція пройшла за списком, люди в ній були більш залежні і дисципліновані. Це головна зміна.

depo.ua

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *