“Родинна” виставка робіт батька й сина Михайла та Віталія Кінчів відкрилася в Ужгороді

“Родинна” виставка робіт батька й сина Михайла та Віталія Кінчів відкрилася в Ужгороді

Сьогодні, 24 січня, відкрилась спільна виставка робіт батька й сина Михайла та Віталія Кінчів «Родинний вернісаж».

Михайло Кінч – учасник Творчого об’єднання міжгірських художників «Карпатські кольори». Народився в селі Репинне-Сухий Міжгірського району, в дивовижному місці, яке оточують густі ліси та високі гори, які оповиті таємницями та любов’ю людей до природи.

На полотнах митця можна побачити приголомшливі ландшафти лісів і гір Верховини. Улюблений пейзажний сюжет – гірський ландшафт, загалом Карпати в усій їхній красі – це одна з улюблених тем митця. Полюбляє натюрморти, за змістом вони традиційні: зображуються прості предмети – кімнатні квіти, фрукти, посуд. З дивовижною витонченістю митець переносить на полотно складну гармонію природних відтінків. Як відзначають мистецтвознавці, «…колір, барви – ось стихія художника».

Друзі та художники митців тепло привітали художників із високохудожніми творами й відзначили неабияку художню майстерність у представлених роботах.

Чимало робіт у Кінча-старшого виконані у дереві. Художник із задоволенням займається різьбярством, при цьому основною тематикою робіт є життя просто гірського люду, його вірування, традиції, обряди, побут.

Учасник численних районних, обласних, регіональних та республіканських художніх виставок, пленерів. Роботи художника знаходяться в численних приватних колекціях. У митця вагомі напрацювання в різних жанрах, він автор численних жанрових композицій, тематичних розписів, чудової камерної графіки, мозаїки, глибоко одухотворених портретів, творів сакрального мистецтва та численних розписів церков. Творчість митця живиться багатими традиціями народного мистецтва.

Любов до різьбярства батько прищепипив і сину. Із десять років тому Віталій Кінч спробував себе в художній обробці дерева й відтак закінчив Закарпатську академію мистецтв. Згодом він стає учасником солідних пленерів, у тому числі міжнародних, персональних і колективних виставок. Так, Віталій Кінч був переможцем у популярному фестивалі «Битва різьбярів» на Рахівщині, а також – в аналогічному конкурсі на Буковелі – у найскладніших номінаціях, повідомили у прес-службі ЗОУЛМГ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *