Робоча група депутатів визначилась з проектом Регламенту роботи обласної ради

У вівторок, 29 грудня, відбулося засідання робочої групи з підготовки проектів Регламенту роботи обласної ради, Положення про президію обласної ради, Положення про постійні комісії обласної ради VІІ скликання, яке провів перший заступник голови облради Йосип Борто.

У засіданні взяв участь очільник облради Михайло Рівіс, який зазначив, що очікує такий організаційно-правовий документ, який служитиме за основу ще не одному скликанню обласної ради для спільної праці на благо нашого краю.

групаЯк інформував головуючий засідання Йосип Йосипович, напередодні відбулася консультація ініціаторів одного з проектів Регламенту роботи обласної ради. Його  головні  автори – депутати облради від 4-х фракції. Цей проект – досить предметний, професійний і масштабний, має 155 сторінок і 143 статті. Оскільки у цій зустрічі взяли участь і окремі члени робочої групи, то  предметно обговорено частину запропонованого проекту, який і взято за основу Робочою групою. Як наголосили депутати від фракції «Солідарність» Мирослав Білецький та від фракції «Батьківщина» Андрій Шекета, у ході учорашніх конструктивних дискусій, прописані правила, які дадуть змогу працювати раді нинішньої каденції якісно і ефективно.

Сьогодні на  засіданні Робочої групи зроблено низку поправок, внесено із інших проектів професійно опрацьовані  зміни. Зокрема, взято за основу цілий «бюджетний» блок з проекту Регламенту, розробленого  депутатом  від фракції «Відродження» Петром Ільницьким. Слушні напрацювання використано також з проекту Регламенту,  запропонованого депутатом від «Опозиційного блоку» Віктором Русином, який наголосив, що механізми роботи представницького органу влади мають бути простими, доступними, професійними з чітким дотриманням чинного законодавства.

У ході роботи конструктивні думки і пропозиції внесли члени Робочої групи Гейза Гулачі,  Денис Ман, Антон Ліврінц, Петро Добромільський. Петро Петрович  підкреслив, що оскільки  йдеться про  важливий документ, який повинен гарантувати відкритість і продуктивність роботи ради, то кожну пропозицію слід зважувати і знаходити єдино правильні рішення.

У результаті жвавої дискусії окремі статті  вилучено, декотрі –  доповнено підпунктами, інші – змінено з тим, аби додати роботі облради демократичності, депутатам – іміджу.

Відтак опрацьований проект буде запропоновано на розгляд постійним депутатським комісіям та президії облради , а після  – внесено на розгляд другої сесії. Ухвалення відповідного рішення дасть змогу Робочій групі продовжити працю над проектом Положення про президію обласної ради та проектом  Положення про постійні комісії обласної ради  VІІ скликання.

Як прокоментував перший заступник голови облради Йосип Борто, з одного боку важко працювати, тому що серйозно взялися за справу представники від депутатських фракцій і політичних сил у раді, внесли  багато пропозицій і слушних юридичних норм. «З іншого боку – така  активність депутатів радує, бо це означає,  що народні обранці  прагнуть  вдосконалити та зробити стабільною, відкритою для краян роботу ради. Ми бачили, які можуть виникати неприємності під час першої сесії сьомого скликання, а тому хочемо не повторити помилок своїх попередників», – зауважив Йосип Борто.

Прес-служба Закарпатської облради

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *