Приклад Шніцера – доказ збереження медичної корупції Закарпаття (ДОКУМЕНТ)

 

На початку 90-их років 20 століття, Закарпаття було першим регіоном в Україні, правда, тоді ще регіоналів не було, який став на шлях європейського розвитку охорони здоров’я. І це так сталося не з ініціативи керівництва медициною області, але і не без підтримки Міністерства МОЗ України. Здобута Незалежність відкрила можливість ініціативним медичним фахівцям направити свої здібності на впровадження лапароскопічної технології для оперативного лікування хірургічних, урологічних та гінекологічних хворих. Не буду повторятися, адже про це написано достатньо. Тепер у ці часи тотальної корупції в Україні і, особливо, в медичній галузі, відчуваю певну носталгію за тим періодом. Тодішні керівники ще по інерції радянської системи охорони здоровя, яка в організаційних питаннях не пасла задніх, вихвалялися регіональними здобутками і задовольнялися тим, що могли вкрасти з бюджетних коштів, відкатами за придбання апаратури та медикаментів і підпорядкованих їм ремонтно-будівельних бригад, списати на стаціонарних хворих медикаменти і дати «потрібним» чиновникам. Але апетит приходить під час їди. Ось і почали шукати додаткові можливості своїх «заробітків», бо бюджетних коштів їм уже замало.

Зацікавилися керівники медичних закладів заробітками лікарів. Почали вести постійну «боротьбу» з поборами, при цьому тримали широко відкритими свої кишені для хабарів. Про це мені нагадує теперішня «боротьба» з корупцією. Дійсно, розвиток іде по спіралі і з кожним роком корупція досягає небувалих висот. Кажуть, що теперішня посада начальника управління має ціну від 80 000 зелених. Чи правда це, підтвердженням або спростуванням буде «славно» звісний корупціонер Шніцер. У зв’язку з цим не можу не згадати радянський анекдот. Один п’яний обпісяв людей. Обурені таким поступком, люди викликали міліціонера. Вислухавши принижених, міліціонер сказав: «ваш паспорт». Відкриває стража порядку паспорт, а там 50 рублів. Попросив і військовий білет, а там іще 50 рублів. «Громадяни, – каже міліціонер, – з такими документами він міг на вас і наср…» А з теперішніми, награбованими капіталами? З теперішніми – можуть фахівця звільнити з роботи, посадити в тюрму, когось згвалтувати, вбити і відкупитися.Та що вам, шановні читачі, казати, ви і самі все це відчуваєте на собі.

білякПоявилися корупційні схеми в медицині так: спочатку натяки медичного керівництва, а згодом, неприховані вимагання щомісячних плат керівнику медзакладу, принаймні, в обласній лікарні Яциною. Про достовірність цих тверджень можу присягнутися на Євангелії. Я запропонував таким керівника помінятися місцями: завідувача відділенням назначити головним лікарем, а, відповідно, головного – завідувачем. Таку рокіровку жоден з них не підтримав.

Що маємо тепер? Не буду повторяти відомий афоризм та згадувати його автора. Корупційні схеми, автором яких є начальник управління ОДА Шніцер Р.І., охопили не тільки медичну систему області, але і міністерство охорони здоров’я, владних чиновників різних рівнів, суди, прокуратуру, міліцію…, фінансову і банківську систему, бізнесові структури, всього не перерахуєш. Та і не варто цього робити, бо не можу назвати таку галузь, яка немає ніякого відношення до корупції, в тому числі і медичної. Ще до недавнього часу, я не міг собі уявити, яка сила буде протидіяти боротьбі з корупцією, основною бідою нашого суспільства, проголошеною Президентом України Петром Порошенком. Труднощі цієї боротьби не менші ніж у війні, нав’язаній нам Росією. Збереження єдності та цілісності України у великій мірі залежить від подолання корупції. Проголошував боротьбу з корупцією і президент-втікач, навіть, організував Антикорупційний комітет, який сам і очолив. Про результат роботи цього напрямку знає кожен громадянин. Чим і як закінчиться теперішня «боротьба», один Бог відає. Надія на теперішню владу, маю на увазі і Президента починає вгасати. У кожному регіоні, районі, селі люди знають корупціонерів в лице і не по слухах, а по їх ділах, тому вони і будуть доказами в боротьбі з корупцією.

біляк2Тепер, на прикладі Шніцера, я зрозумів, наскільки ця злоякісна корупційна пухлина, і як матриця, і як метастаз, проросла в тіло й душу нашої держави. Та і на жаль, і на щастя, значно більша частина наших людей тяжко страждає від цього монстра-паразита і в прямому, і переносному смислі. Надіюся, що народ уже не стерпить такої наруги над собою, і проведе радикальне оперативне лікування нашого суспільства: видалить не тільки носіїв корупції, шкідників суспільного життя, але і візьметься за кожен її метастаз, згідно стандартів лікування злоякісних пухлин. Коли подібне я говорив Шніцеру, чи Яцині вони багровіли і казали: ти мені погрожуєш?; ти мене лякаєш?

Не можу не згодитися з твердженням голови ГО при облздороввідділі Ірини Котлярової про професійні якості та досвід роботи Шніцера. Шніцера знаю по багаторічній роботі в обласній лікарні, а не з чуток, як пані Ірина, і можу підтвердити, що кращого професіонала ніж Шніцер у системі корупційній серед медиків, можливо не тільки наших, немає. У цьому відношенні він має багаторічний досвід. Кращий друг голів ОДА знає, у кого і як взяти, і кому як дати. Та все це до пори, до часу. У 2003-2004рр. скільки не прийдеш в управління охорони здоров’я: «Де Шніцер?». Показують дівчата пальцем вверх: значить у голови ОДА Івана Різака. Так було до тих пір, поки не появилися гроші на передвиборну компанію Януковича. Мабуть, захотів голова СДПУ(о) Ужгорода Шніцер присвоїти собі більшість коштів. І хто його знає, чим би те все кінчилося, якби не «хвороба» – 2 інсульти (мені казали за 4), адже з того часу відношення між двома друзями закінчилися. «Хвороба» – на цей раз серцево-судинна, захищає хабарника і сприяє збереженню його на посаді. Дійсно, час самий кращий лікар. Але у даного «хворого» і він не відіграє основну роль. Таким як Шніцер дуже допомагає одужати посадове крісло. Перед 8 липня мені кажуть, якщо Шніцера залишать на посаді, виходить на роботу, якщо ні – продовжує хворіти. На скільки йому обласна влада та МОЗ України, всупереч громадськості, збережуть крісло начальника управління, стільки часу буде здоровим. Та можливості і влади, і МОЗ не такі вже і грандіозні, як це було при Януковичу. Тепер подорожчали медикаменти, мені дійсно ганьба за медицину. Якщо Шніцера і МОЗ, і ОДА залишають на посаді, впевнений, що ні Шніцеру ні владі комфортно уже не буде. Поживемо побачимо – як кажуть. А поки що, бачимо те, що бачимо уже 23 роки: хабарництво, корупцію та беззаконня.

Аналізуючи ситуацію в медицині взагалі і в нашій області, доходимо до висновків: корупційні схеми продовжують свій розвиток та нарощують руйнівну силу. Хабарі будуть збільшені. Адже незаплановані розтрати Шніцера та йому подібних необхідно повернути. Головний лікар ОКЛ Яцина, окрім бейджиків, хоче запровадити біологічний тест реєстрації приходу працівників лікарні на роботу, мотивуючи тим, що більшість їх спізнюється. І це адміністратор записує собі в позитив. За всі 50 років медичного стажу я та багато таких як я, ніколи не спізнювались на роботу. Чому дозволяють собі спізнюватися при головному Яцині? Відповідь проста: не Яцина керує колективом, а колектив керує Яциною, а точніше хабар, який і є причиною безладу в лікарні.

Біляк3Тиждень тому поступила у Духовно-медичний центр хвора Н. 52 роки з Іршавського району з гострим тромбо- та періфлебітом. Хвора має надлишкову вагу. В анамнезі – профузна кровотеча з венозних вузлів під час сну. Ці кровотечі бувають смертельні. Хворі продовжують спати і, буває, засинають на вічно. Цю пацієнтку спасло тільки те, що захотіла в туалет. Коли поверталася побачила кровяну доріжку, ліжко залите кров`ю, і тільки тоді глянула на ногу. З часу тромбозу і запалення тробованих венозних вузлів пройшло 2 – 3 тижні. З Іршави хвору направили в судинне відділення обласної лікарні. Завідувач відділення, з її слів, Левчак, ім’я та по батькові не пам’ятає, оглянув ногу, і сказав: «Будемо вас оперувати. Ідіть зробите УЗД і повернетеся до нас» Прочитавши УЗД лікар Лаба заявив: «Ми вас оперувати не будемо». «Чому?» «Тому, що не будемо. Ви не витримаєте наркоз, їдьте додому» Ці слова повторив їй і завідувач, хоча хвору було необхідно госпіталізувати в ургентному порядку. І не тільки із-за можливої кровотечі з вузла, над яким витончена шкіра, але і через ризик тромбоемболії легень.

біляк5Через 2 тижні лікування в Іршавській ЦРЛ, лікуючий лікар домовився з начмедом ОКЛ про госпіталізацію хворої в судинне відділення. Поки обійшла поліклінічні кабінети, було вже по обіді. Про що з хворою говорили писати не буду. Відвели її у 6 палату (це не психіатрія). У тісній кімнатці на 4 ліжка, між якими можуть пройти хіба що ноги (слова хворої), побачивши обшарпані стіни, хвора залишатися не захотіла.

Звернулася в Духовно-медичний центр. Їй в ургентному порядку зроблено операцію — видалення конгломерату трамбованих варикозних вен, попередньо, перев’язавши велику підшкірну стегнову вену вище конгломерату. Виписана в задовільному стані.

біляк4Не тільки через хабарі начальник управління та головні лікарі так міцно тримаються за крісло. Цьому сприяють великі бюджетні кошти на медицину області, більше ніж 1,5 млрд. грн.. Якщо вкрадуть тільки 30% то це уже 450 млн. грн..

Не дарма Шніцер казав, що заплатить любі гроші, лиш би залишитися на посаді начальника управління охорони здоров’я.

Степан Біляк

http://www.sanus.comlu.com/

Заступник Міністра охорони здоров’я відреагував на критику в закарпатських ЗМІ

Шановні земляки закарпатці.

Як відповідальна та вихована людина не можу не відреагувати на статтю в Вашій газеті «Корупцію в закарпатській медицині «кришує» заступник Міністра охорони здоров’я». Звичайно, читати речі негативного характеру неприємно, тим більше коли вони не справедливі. Як державний службовець не можу вступити в полеміку щодо кадрових призначень в Управлінні охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації. Для Ваших читачів, моїх земляків скажу щиро і з повною відповідальністю: «Робив і робитиму все від мене залежне, щоб рідне Закарпаття отримало максимум можливого в охороні здоров’я людей».

Думка Вашого видання, як і інших, є для мене важливою і, по можливості, буде враховуватись.

З повагою,

Заступник міністра охорони здоров’я України

В. Лазоришинець

Степан Біляк

Шановний заступник міністра МОЗ України Василь Васильович Лазоришинець. Знайомий з Вами з 2005р., з часу поступлення в клінічну ординатуру Інституту урології НАМН України. З 2005 по 2011рр. закінчив клінічну ординатуру та очну аспірантуру під керівництвом директора Інституту, Героя України, Президента НАМН України Олександра Федоровича Возіанова, з яким Ви теж мали щастя працювати, та член кореспондента, професора Сергія Олександровича Возіанова.

Начальник управління Закарпатської ОДА сказав, щоб я звільнився з роботи в Інституті урології, бо фахівці з такою підготовкою потрібні Закарпаттю. На той час я уже володів лапароскопічною та ендоурологічною методиками оперативного л-ння урологічних хворих. Майже протягом двох років Шніцер Р.І. обіцяв влаштувати мене на роботу згідно моєї кваліфікації.

В кінці 2012р. прийнятий… Еще

Степан Біляк

Отримав відповідь від створеної групи в фейсбук “Лазоришинець Василь Васильвич”:

Шановний колего!

Ця група не є офіційною сторінкою В.В. Лазоришинця, тобто він її не переглядає, а ми, її адміни, – просто люди, які поважають його заслуги як лікаря, науковця.

Проте викладені Вами факти настільки гострі, що я постараюсь довести їх до його відома.

Дякую за розуміння!

Вам дякую.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Одна відповідь до “Приклад Шніцера – доказ збереження медичної корупції Закарпаття (ДОКУМЕНТ)”

  1. постійно читаю Ваші так сказати “статті” про медицину.. і я Вас підтримую п.Біляк, бо пишете правду, нажаль яку не всі хочуть чути, але повірте мені читають на Вашому сайті…щодо п.Шніцера і його”К” то дуже важко буде його зняти з посади, хоча я б на його місці давно пішла за власним бажанням, позор тай годі.. якщо він такий класний фахівець в медицині то хай лікує людей, це ж його покликання а не сидить на “Блатному” місці….медицина давно погрузла в корупції, я розумію мізерні зарплати в лікарів і т.д…безкоштовно тепер нічого не роблять…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *