Проти сорока семи солдат ужгородського батальйону порушили кримінальні провадження

війнаПро це військовослужбовці інформують видання “Трибуна”. Більшості з них військова прокуратура інкримінує Ст. 407 ККУ Самовільне залишення військової частини або місця служби.
Як могло статися, що така маса наших земляків опинилася під слідством? Виявляється, що всі хлопці пройшли бойові дії на фронті, в зоні АТО вони знаходилися з травня по вересень у складі 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону 128 бригади. Потім вернулися на Закарпаття для ротації. До листопада місяця знаходилися хто на лікуванні в госпіталі, хто у відпустці.

В зону АТО з різних причин повертатися не можуть, у когось старі батьки, які потребують догляду, хтось недолікувався після поранень. До речі, військові медики усілякими способами намагаються уникнути фіксації бойових поранень, списують їх на побутовий травматизм.У тих у кого є психічні розлади кажуть, що вони симулюють захворювання і косять від служби.Це кажуть солдатам, які пережили обстріли градами, бачили смерть своїх товаришів.Всім тим, хто не поїхав повторно в зону АТО командування відмовилося надати статус учасника АТО.
Цим хлопцям, що пройшли горнило війни і можуть працювати інструкторами, ділитися бойовим досвідом з новобранцями було наказано перевестися в інженерно-технічний батальйон (стройбат чи “штрафбат”), який знаходиться в Мукачево. З 6-го листопада до 11 грудня йшла гра у футбол з документацією військовослужбовців, які “зависли” у повітрі.За цей час командування батальйону підробило рапорти про відмову від служби цими військовослужбовцями і відправило їх командуванню корпусу.
Військо́ва слу́жба правопоря́дку і військова прокуратура не вникаючи в суть обставин, вириваючи з загального контексту окремі епізоди порушили кримінальні провадження проти солдатів.Останні твердять, що вони контрактники і згідно контракту їх не мають права переводити на нижчестоячі посади.

Хлопцям загрожує тюремне ув’язнення на строк до 10 років, але в їх очах нема страху. Після того, що вони пережили кажуть хай бояться прокурори і судді, які виноситимуть вирок. Мирні методи спілкування вичерпуються і вони знають, яким чином захистити свою честь і гідність, війна навчила.
P.S. Редакція “Трибуни” оприлюднила лише невелику частину фактів, які їй стали відомі від закарпатських військовослужбовців. В умовах агресії зі сторони Росії та мобілізації не хочеться лити “гівно” на нашу армію але мовчати про злочини командного складу ми також не можемо, доведеться зачекати спокійніших часів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *