Прокурори “вибивають” зарплату для закарпатців

Прокурори “вибивають” зарплату для закарпатців

гривняРік тому заборгованість по зарплаті в області сягала понад 10 мільйонів гривень, зараз – трохи більше 5 мільйонів гривень. З яких 2,3 млн. грн. на підприємствах-банкрутах. З початку цього року прокурори більш прискіпливо почали ставитися до проблеми заборгованості, більш налагоджений зв’язок із обласною державною адміністрацією. Сьогодні проводяться спільні наради, на яких збираємо міських голів і керівників районів. На рівні прокуратури області – проводимо навчання, координаційні міжвідомчі наради.
І маємо здобуток – сума, на яку реально виконано рішень суддів з питань оплати праці, за заявами прокурорів становить майже 3 млн. грн. – поінформував прокурор Закарпатської області Володимир Корбань.

Захист прав громадян на своєчасне отримання заробітної плати є пріоритетним у нашій наглядовій діяльності, а відтак нагляд за додержанням і застосуванням законів у цій сфері знаходиться у мене на особливому контролі.
Як наслідок – органами прокуратури області перевірками охоплені всі органи контролю, які уповноважені на здійснення функцій державного нагляду у цій сфері.
Так, лише галузевим підрозділом прокуратури області упродовж минулого року проведено 4 перевірки в інспекції з питань праці, за результатами яких 5 інспекторів притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
До характерних порушень, які виявлялись при проведенні перевірок, відносяться: залишення поза увагою документів щодо руху коштів на підприємствах, де наявна заборгованість по заробітній платі, невідповідність актів перевірок законодавчим вимогам тощо.
За втручання прокуратури області, інспекцією праці зосереджено зусилля на виявленні фактів безпідставної невиплати заробітної плати, а прокурорами районної ланки вжито заходів кримінально – караного реагування.
Зокрема, прокуратурою міста Мукачева вже завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно директора Мукачівського міського комунального підприємства «Мукачівводоканал». Керівник безпідставно не виплатив працівникам заробітну плату в сумі 1,7 млн. грн.
Прокурором Виноградівського району також завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт щодо керівника ПАТ “Затисянський хімічний завод”, який безпідставно не виплатив працівникам підприємства заробітну плату в сумі понад 243 тис. грн.
Загалом у кримінальних провадженнях щодо невиплати заробітної плати встановлено матеріальну шкоду в сумі 2,3 млн. грн., з яких під час досудового розслідування відшкодовано 1,7 млн. грн.
Завдяки втручанню прокуратури області, завершено процедуру оцінки майна ТОВ “Закарпатполіметали”, де борг по заробітній платі складав 4,9 млн. грн.. Вже проведено аукціон та укладено договір купівлі-продажу майна на суму понад 5 млн. грн. Як наслідок, заборгованість із виплати заробітної плати суттєво знижено і робота в цьому напрямку триває.
Всього органами прокуратури області у вказаній сфері прийнято 36 постанов про проведення перевірок, розпочато 7 кримінальних проваджень, 5 з яких скеровано до суду з обвинувальними актами. За внесеними поданнями до відповідальності притягнуто 14 осіб органів влади та контролю, вжито заходів до відшкодування понад 540 тис. грн. До суду пред’явлено 205 позовів та заяв щодо стягнення на користь громадян боргу з оплати праці на загальну суму 764 тис. грн. Судами вже розглянуто та задоволено 203 позови на суму 1 млн. грн. Реальне виконання рішень судів у зазначеній категорії справ за заявами прокурорів складає 2 млн. 37 тис. грн.
Але в кожному випадку якщо людина вважає, що її права порушено, вона може звернутися до суду з позовом самостійно, звернутися до інспекції праці або, якщо особа вважає, що порушення є кримінально караним,-безпосередньо до правоохоронного органу, до нас. Зокрема, торік органами прокуратури області вирішено 74 звернення громадян з питань оплати праці.

Інформує прес-служба прокуратури Закарпатської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *