Прокуратура Берліну порушила кримінальну справу щодо журналіста, якого підозрюють в організації теракту на Закарпатті

Прокуратура Берліну порушила кримінальну справу щодо журналіста, якого підозрюють в організації теракту на Закарпатті

На німецького журналіста Мануеля Оксенрайтера, як організатора підпалу офісу «Товариства угорської культури Закарпаття», вказав один з виконавців злочину.

Підпал в будівлі “Товариства угорської культури Закарпаття” стався 4 лютого 2018 року. На лаві підсудних – троє поляків, яким інкримінують тероризм.

За інформацією з кіл польської юстиції, один з обвинувачених, Міхаль П., кілька місяців тому повідомив поліції, що саме Оксенрайтер підбурював його до вчинення підпалу, вибрав день його здійснення, а також заплатив йому за це 1500 євро. Як повідомляє газета Die Zeit, Міхаль П. познайомився з Оксенрайтером кілька років тому на геополітичній конференції у Варшаві.

Тим часом, за даними інтернет-порталу Zeit Online, розслідування відносно Оксенрайтера – за підозрою в підбурюванні до підпалу з обтяжуючими обставинами – вже порушила прокуратура Берліна. Мануель Оксенрайтер свою причетність до підпалу в закарпатському місті категорично заперечує і всі звинувачення на свою адресу називає “вигадкою”.

Проте журналіста вже звільнили з посади референта одного з депутатів бундестагу.

Депутат німецького бундестагу від правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” (АДГ) Маркус Фронмайер (Markus Frohnmaier) звільнив журналіста Мануеля Оксенрайтера (Manuel Ochsenreiter) з посади свого референта з питань розвитку та економічного співробітництва. Інформацію про звільнення Фронмайер підтвердив в бесіді з газетою Die Zeit у четвер, 17 січня.

За словами парламентарія, Оксенрайтер сам запропонував йому розірвати трудовий договір, щоб уникнути шкоди для іміджу депутата через “негативного висвітлення в ЗМІ” історії, пов’язаної з можливою причетністю його помічника до підпалу угорського культурного центру в Ужгороді.

Джерело: népszava.hu

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *