Професор Федака представив унікальне видання про Ужгород

  федака2В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація напрацювань закарпатських краєзнавців до 1120-річного ювілею Ужгорода. Головне, чим краєзнавці хочуть потішити ужгородців до річниці міста є нове видання авторства професора, історика Сергія Федаки «Ужгород: роки і люди».

Як розповів Сергій Федака,  «Ужгород: роки і федакалюди» – хронологічний та бібліографічний довідник, яких місту завжди бракує. «Видання присвячене ювілею міста. Працювати над матеріалом я почав 15 років тому, ще на друкарській машинці, багато з молодих не застали такі агрегати,- каже Сергій Федака. –  У довіднику подано максимально детальну хронологію історії Ужгорода та інформації про всіх діячів, чиїми іменами названо міські вулиці. В Ужгороді багато вулиць з цікавими іменами потім він закинув матеріали, а нещодавно знайшов старі файли та повернувся до роботи і довів справу до логічного завершення.
«Це було непросто, але вдалося місяць за місяцем прослідкувати всі матеріали, які публікувалися по Ужгороду. Без газетних публікацій було б тяжко це укласти. Книга, як і всі довідники, виплодом колективної праці.,- розповідає професор. – Понад 200 сторінок видання складає інформація про постаті, на честь яких названо 295 з 594 вулиць Ужгорода– різні діячі історії, культури тощо, більш чи менш відомі. По кожному я дав біографічні дані, намагався дати практично по кожному дати вичерпну біографію».
Вийшла книга у видавництві «Ліра», в оформленні обкладинки використано старовинні листівки Ужгорода.  Автор сподівається, що книжка не залежиться і планує довидати ще тиражу, доповнивши окремі розділи деякими довідками. Зокрема назбирати інформації про Б.Тлехаса, директора заводу «Турбогаз», завдяки якому з’явилися цілі житлові квартали у місті чи Фрідріха Гленса, який посприяв проведенню дитячої олімпіади в Ужгороді у 1990 році.
Михайло Делеган, голова Закарпатської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, зауважив, що закарпатські краєзнавці прагнуть, щоб життя області було відоме не тільки фахівцям, але й широкому загалу. Тому активно працюють над удосконаленням координації краєзнавчої роботи, зустрічаються з активними представниками інших організацій і залучають до своєї. Зокрема, членами організації стало чимало письменників.
ГустіВасиль Густі, голова Закарпатської спілки додав «Наскільки минуле у нас складне і багате, що його треба знати. І письменники до цього долучилися, стали ще членами спілки краєзнавчої. Тим більше, що останнім часом творчість письменників, які присвячують історії нашому часу, активізувалася. У новому виданні Сергія Федаки все дуже детально, вивірено, правдиво, об’єктивно для всіх, хто цікавиться бодай трохи історією нашого краю».


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.