“Правий сектор” заперечив свою причетність до антиугорської провокації

“Правий сектор” заперечив свою причетність до антиугорської провокації

Поліція України відкрила кримінальну справу через погрози етнічним угорцям України. Про це повідомив голова відомства Ігор Клименко. За його словами, дії невідомих кваліфікують, як порушення рівноправності громадян, залежно від їх національності.

“29 листопада на YouTube з’явилось відео провокативного характеру, в якому чоловік з обличчям, закритим маскою, закликав закарпатських угорців відмовитися від прагнень про автономію. Це відео, яке на цей час видалене з каналу, поширили кілька закарпатських інтернет-ресурсів”, — йдеться у публікації на сайті Нацполіції.

У “Правому секторі” заперечили свою причетність

“Ви живете на українській землі, ми всі знаємо, хто ви”, – наводить слова людини в масці, що знімала відео в темряві, закарпатський угорськомовний сайт “Karpatalja.ma” — Потім чоловік продовжує погрожувати: “Ми знаємо, де ви працюєте, де живете, де ваші діти. Якщо угорці не залишать своїх надій на автономію, вони прийдуть за дітьми угорців”. Запис був зроблений біля дороговказу міста Берегово із шарфиком “Правого сектору” та червоно-чорним прапором на задньому плані.

На офіційному сайті “Правого сактору” інформацію щодо своєї причетності до погроз заперечили: “Нещодавно ми стали свідками цілої низки інформаційних атак проти нашої організації. Апофеозом абсурду стало відео, на якому невідома особа в масці з червоно-чорним прапором та з шарфом “Правого сектору” погрожує угорському населенню Закарпатської області етнічними чистками. Наше ім’я свідомо використовують для розпалювання міжнаціональної ворожнечі”, — йдеться у публікації.

Розслідування кримінального провадження, розпочатого за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України, доручили слідчому управлінню поліції Закарпаття. За розпалювання національної ворожнечі та ненависті передбачено покарання від штрафу до трьох років позбавлення волі, — повідомили у поліції України.

“Провокатори, які погрожують українцям угорського походження, – це вороги держави. Прикладемо всі зусилля, щоб їх викрити і покарати”, — так сьогодні відреагував на відео міністр МВС України Арсен Аваков на своїй сторінці в мережі Faceook.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *