Православні церкви України почали діалог про об’єднання

православні26 березня в Успенській Києво-Печерській Лаврі під головуванням Митрофана, архиєпископа Луганського і Алчевського, голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ відбулось робоче засідання Комісії для діалогу з УПЦ КП і УАПЦ.

Під час зустрічі архиєпископ Митрофан зробив повідомлення про рішення Синоду УПЦ від 24 лютого 2014 року про створення вказаної Комісії та про попередній досвід спілкування з представниками УПЦ КП та УАПЦ. Члени комісії розглянули «Звернення Архиєрейського Собору УПЦ КП» від 11 березня 2014 року та обмінялися думками з приводу можливого формату майбутнього діалогу з УПЦ КП та УАПЦ.

Учасники зустрічі одностайно підтвердили, що метою діалогу має стати подолання церковних розділень в Україні. Члени комісії констатували, що в своїй роботі керуються позицією Священного Синоду УПЦ, висловленою в Зверненні від 24 лютого 2014 року: діалог з УПЦ КП та УАПЦ має будуватися виключно на засадах православного канонічного права та проводитися без будь-якого втручання з боку політичних сил.

Члени комісії визнали за необхідне вивчення досвіду подолання церковних розколів в інших Помісних Православних Церквах з метою його врахування у справі лікування церковних розділень в Україні. Було особливо підкреслено, що ведення діалогу передбачає припинення ворожнечі та релігійного протистояння. Будь-які конфлікти між громадами УПЦ, з одного боку, та громадами УПЦ КП та УАПЦ, з іншого боку, мають вирішуватися виключно мирним шляхом. Члени комісії висловили готовність розглядати усі конфліктні питання, що виникають на місцях, та сприяти їх конструктивному вирішенню. Було особливо наголошено, що в діалозі є неприпустимою мова ультиматумів. Усі сторони діалогу мають шукати точки дотику заради досягнення поставленої мети.

7days-ua.com

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *