“Праліс-Фест” в Ужанському нацпарку впевнено опанував міжнародний рівень (відео)

“Праліс-Фест” в Ужанському нацпарку впевнено опанував міжнародний рівень (відео)

Сьогодні, 29 липня, на територї Ужанського національного природного парку відкрився міжнародний етно-еко фестиваль “Праліс-Фест”.

Відкрив урочисту частину фесту привітанням, від імені голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, його заступник Олександр Петік.

До слова було також запрошено закордонних гостей, Генерального консула Словаччини в Ужгороді Мирослава Мойжіту та консула Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Ласло Куті. Керівник державної програми охорони природи Словацької республіки Ян Кадлечік та менеджер міжнародного україно-словацького-норвезького проекту з охорони природи Йосип Балко розповіли про важливість розвитку національних парків Словаччини та України та про подальшу співпрацю на цій ниві. Директор Вігорлатської обсерваторії (м.Гумене) Ігор Кудзей повідомив про перспективи спільних проектів з Ужанським Національним природним парком.

Директор Ужанського НПП Віктор Биркович подякув усім причетним до цього міжнародного заходу, особливо наголосив на вагомому внеску представників Словаччини у розбудову інфраструктури фестивалю та повідомив, що завдяки Геннадію Москалю було терміново проведено ямковий ремонт дороги на території Великоберезнянського району та підключено до електромережі фестове містечко.

Концертну програму заходу відкрив інструментальний гурт “Дольче віта”, вдячні глядачі оплесками вітали співачок Василину Голянич та Мартіну Кельман. Східні танці у виконанні Андріани Торбич не залишили байдужим нікого, а колишня Міс Мукачева Маріанна Окс зірвала бурхливі аплодисменти завдячуючи майстерному та запальному виконанню пісень.

Юний Мирослав Масалов вразив усіх гумористичними розповідями на теми закарпатського народного побуту. Визнана на європейському рівні фольклорних ансамблів “Гудацька тайстра” надала неповторного шарму “Праліс-Фесту”.

На фестивалі також були присутні преставники організацій учасників бойових дій в зоні АТО з Ужгорода та Великого Березного.

Метою фестивалю  є привернення уваги до екологічних проблем краю, ознайомлення широких верств області з унікальними пралісами Закарпаття, популяризація народних ремесел та етнічної самобутності українців Карпат.

Завтра “Праліс-Фест” продовжить роботу спортивними змаганнями та кулінарними майстер-класами.

В програмі фестивалю заплановані туристичні маршрути до місця падіння найбільшого метеориту у Європі “Княгиня” та гору Кременець на стику кордонів України, Словаччини та Польщі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *