Поетеса, вчителька та просвітянка Олена Пекар відзначає славний ювілей

16 травня нинішнього року відзначає славний ювілей від дня народження учителька української мови і літератури Ужгородської лінгвістичної гімназії імені Тараса Шевченка, вчителька-методистка, відмінниці на- родної освіти, поетеса, громадська і культурна діячка, просвітянка Олена Василівна Пекар.

О.Пекар прищепила любов до рідного слова, до визначних постатей української літератури сотням ви- пускників знакової Ужгородської середньої школи No1 імені великого Кобзаря (нині лінгвістична гімназія того ж великого імені), була переможцем конкурсу «Учитель року 2000» по м. Ужгород, донині передає свої знання учням і виховує їх в українському патріотичному дусі. У 2018 стала лауреатом обласної просвітянської премії імені Президента Карпатської України, Героя України Авґустина Волошина.

У творчому доробку Олени Василівни 10 поетичних збірок: «Доки весни відходили в літо», «Відлік часу», «Каруселі любові», «У долонях сивих гір», «Про кицю Маркизу» , «Ішов лісом їжачок» , «Земля у дзеркалі небес» , «Цвітінні сакури» , «Про дівчинку Оленку» , «Мереживо осені» .

Поетеса є членом Національної спілки письменників України. Вона також є членом Всеукраїнського об’єднання «Письменники Бойківщини» , дипломантом літературно-краєзнавчого конкурсу ім. Мирона Утриска.

Понад два десятки її поезій стали піснями, музику до яких написали композитори М.Попенко, А.Червеняк, П.Матій, В.Сторонський, В.Циганин та ін.

У 2019 р. Олена Пекар стала лауреатом премії імені Петра Скунця Ужгород- ської міської ради — за збірку поезій «Мереживо осені» .

Слід відзначити і її участь у діяльності крайового товариства «Просвіта». Вона була учасницею багатьох просвітянських заходів з нагоди державних і національних свят, ювілеїв визначних постатей української історії, письменників, вчених, педагогів, громадсько-політичних і культурних діячів, для яких читала свої поезії, понад 10 років співала у хорі крайової «Просвіти», який дав понад 100 концертів, а українські народні, козацькі і стрілецькі пісні у його виконані зігрівали серця багатьох мешканців Ужгорода, Ужгородського, Перечинського, Великобе- резнянського та інших районів області. Вона також входила до складу ради Ужгородської «Просвіти» .

Багато років вона співає у хорі Ужгородського кафедрального собору.

О.Пекар була активісткою товариства ім. Олени Теліги, очолювала його Ужгородську міську організацію. Донині вона є членом міжнародного жіночого клубу «Зонта» .

Вітаючи Олену Василівну з ювілеєм, бажаємо їй міцного здоров’я і подальшої плідної праці на педагогічній і письменницькій ниві рідної землі.

Рада ГО «Закарпатське крайове культурно-освітнє товариство «Просвіта»

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *