ОПОРА розповіла про перебіг виборів на Закарпатті

ОПОРА розповіла про перебіг виборів на Закарпатті

На Закарпатті у день голосування на окремих виборчих дільницях члени ДВК видавали виборцям бюлетені без пред’явлення паспорта, у Півдиноградові виборців ймовірно підвезли до двох виборчих дільниць, а окремі ДВК приїхали у приміщення ТВК прихопивши з собою печатки, які мають зберігатися у сейфі.

Крім цього, Хустська ТВК розпочала повторний підрахунок голосів на одній із дільниць громади. Про це повідомив координатор Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області Ярослав Гулан під час пресконференції 26 жовтня.

За інформацією спостерігачів ОПОРИ, станом на 20:00 25 жовтня у Мукачівському районі проголосували 84277 виборці, у Берегівському – 62109, Хустському – 45959, Тячівському – 41465, Рахівському – 20314, Ужгородському – 94318.

Станом на 16:00 26 жовтня жодна ТВК не здала протоколи до Закарпатської обласної ТВК щодо виборів обласної ради. 19 із 69 ДВК прийнято на 15.30 в Ужгороді. Масово ДВК із документами почали прибувати близько 14.00 понеділка

Упродовж 25 жовтня на Закарпатті проголосували 348 442 виборці. Такі дані станом на 20:00 представники ОПОРИ отримали від районних територіальних виборчих комісій.

“В Ужгороді на виборах до міської ради в окрузі №2 виявлено помилку у списку кандидатів від партії “Європейська Солідарність” – під номером 4 в рядку бюлетеня вказано прізвища двох кандидатів Володимир Цмур та Івана Темнікова. Про це ОПОРУ повідомив сам кандидат Іван Темніков. Як повідомив комунікаційниці ОПОРИ кандидат Іван Темніков, він мав п’ятий номер у списку кандидатів, а помилку в бюлетені виявив вранці, 25 жовтня”, – зазначив координатор Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області Ярослав Гулан.

На виборчій дільниці №210092 у селі Неветленфолу Берегівського району спостерігач ОПОРИ зафіксував як члени дільничної виборчої комісії заповнювали протоколи про підсумки голосування на дільниці олівцем.

Як зафіксували спостерігачі ОПОРИ, члени ДВК спершу заповнювали протокол про підсумки голосування на дільниці простим олівцем, а згодом – обводили позначки ручкою.

На виборчій дільниці №210520, що у селі Красна Тячівського району, під час підрахунку голосів разом із членами дільничної виборчої комісії спостерігач ОПОРИ помітив чинну голову села, кандидатку на цю ж посаду Марію Носу. На Закарпатті, у селі Красна Тячівського району, на виборчу дільницю №210520 під час підрахунку бюлетенів зайшла кандидатка на посаду сільської голови Марія Носа. Як повідомляє спостерігач ОПОРИ, жінка ймовірно долучилася до процесу підрахунку голосів. Також у підрахунку виборчих документів зафіксовано чоловіка, який був присутній на засіданні як журналіст. Після зауваження представника ОПОРИ, кандидатка припинила рахувати бюлетені, натомість чоловік-журналіст продовжив.

Крім цього, на виборчій дільниці №210092 у селі Неветленфолу Берегівського району, за інформацією спостерігача ОПОРИ, під час вечірнього засідання підрахунку голосів протягом півгодини були присутні сторонні люди, які представилися лікарем та сторожем, і не пояснили спостерігачу мети свого візиту. За інформацією ОПОРИ, ці люди просто сиділи у приміщенні дільниці та не втручалися в роботу ДВК. Члени ДВК також не реагували на їхню присутність.

На виборчій дільниці №210754, що знаходиться у приміщенні ЗОШ №12 в Ужгороді, виборець намагався винести із приміщення дільниці виборчий бюлетень. Як повідомили ОПОРІ у відділі комунікації поліції, на чоловіка склали протокол.

На дільниці №210754 виборець намагався винести із дільницю виборчий бюлетень. На місце події виїжджала поліція, яка відібрала пояснення та склала на виборця протокол за статтею 212-23 КУпАП.

За інформацією спостерігача ОПОРИ, на виборчій дільниці №210129, що у місті Виноградові, члени дільничної виборчої комісії перед початком підрахунку голосів на дільниці не погасили невикористані бюлетені.

На дільниці №210129 після 20:00 члени ДВК почали діставати зі скриньок усі бюлетені для підрахунку голосів, однак, за інформацією спостерігача ОПОРИ, члени комісії не погасили невикористані бюлетені, як того вимагає законодавство.

На трьох виборчих дільницях у Берегівському районі – №210113, 210135, 210114 – спостерігач ОПОРИ зафіксував, що члени дільничної комісії прописують номер дільниці у бюлетені перед тим, як видати його виборцям. За інформацією спостерігача ОПОРИ, члени ДВК на згаданих трьох виборчих дільницях у бюлетенях для голосування за кандидатів в депутати районної ради, проставляли номери своїх дільниць безпосередньо перед тим, як видавали бюлетень виборцю.

На дільниці №210747, що в Ужгороді, виборчині відмовлялися видати бюлетені для голосування якщо вона не надасть довідку про те, що є внутрішньо переміщеною особою. Як повідомила спостерігачку ОПОРИ виборчиня, вона є внутрішньо переміщеною особою, однак скористалися процедурою зміни виборчої адреси для того, аби проголосувати на місцевих виборах. За словами жінки, її внесли до списку виборців та вчасно надіслали запрошення на вибори. Однак на виборчій дільниці членкиня ДВК вимагала від виборчині довідку про те, що вона є внутрішньо переміщеною особою та проживає в Ужгороді. Без цієї довідки жінці відмовляли у видачі бюлетеня. Як зазначив у коментарі комунікаційниці ОПОРИ голова ДВК Юрій Новіков, на його думку, виборці, які є внутрішньо переміщеними особами і внесені до списку виборців, змушені показати “довідку, чи бумажку, чи судове рішення із пропискою ужгородською”. Голова ДВК додав, що таку вказівку члени комісії почули при отриманні остаточних списків виборців.

На дільниці №210715, яка знаходиться в четвертому гуртожитку Ужгородського національного університету, спостерігач ОПОРИ зафіксував на робочому столі членів ДВК порожні бланки протоколів із підписами членів комісії та штампом.

На дільниці №210715 спостерігач ОПОРИ помітив на робочому столі керівництва комісії порожні бланки протоколів на яких уже були ймовірні підписи членів комісії та штамп. Спостерігач запитав членів комісії, чому на столі лежать бланки протоколів, однак члени ДВК відповіли, що це порожні бланки – заготовки, і вони в цьому порушень не вбачають.

На спеціальній виборчій дільниці №210782 в Ужгороді, яка знаходиться у Закарпатському обласному медичному центрі психічного здоров’я та медицини залежностей, 3 виборцям, які перебувають у цій лікарні, але ймовірно не є мешканцями цього виборчого округу, члени ДВК видали по 4 бюлетені для голосування.

На дільницях №210520 та №210088 через нестачу кабінок для голосування виборці голосували у черзі до них – поза виборчими кабінами.

За інформацією спостерігача ОПОРИ, на дільниці №210794 що у місті Хуст, виборець намагався винести комплект бюлетенів за межі виборчої дільниці.

На дільниці №210409 у селищі Великий Бичків Рахівського району спостерігач ОПОРИ зафіксував, що виборці заходили у кабінку для голосування по двоє. А до виборчих дільниць №210102 та №210103, що у селі Підвиноградів Берегівського району, ймовірно підвезли виборців.

На ТВК у місті Рахів члени дільничної комісії мали при собі печатку, що заборонено.

Крім цього, Хустська міська територіальна виборча комісія прийняла рішення про повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці №210656, що знаходиться у Нижньому Селищі. За інформацією спостерігача ОПОРИ, на ТВК наразі вже розпочали повторний підрахунок голосів. Причина повторного підрахунку голосів на дільниці – упаковка виборчої документації була пошкоджена, підрахунки не сходилися, підсумкові протоколи містили виправлення. Крім цього, на деяких протоколах був відсутній підпис голови комісії, а один протокол члени ДВК не заповнили. За словами голови ДВК, проблеми із заповненням документації виникли через некомпетентність секретаря комісії, а підписати протокол голова «просто не встигла».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *