Обласна рада стала власником чотирьох закарпатських замків

Обласна рада стала власником чотирьох закарпатських замків

Чотири закарпатські замки — в Середньому, Виноградові, Королеві та Квасові — перейшли на баланс Закарпатської обласної ради.

Про це на своїй сторінці в мережі Facebook написав перший заступник голови Закарпатської облради Андрій Шекета.

З його слів, у лютому цього року була створена відповідна робоча група, яка взялася за вивчення правового статусу і фактичного стану пам’яток культурної спадщини, якими є Середнянський, Виноградівський, Королівський та Квасівський замки .

“Ми підготувати відповідні проекти рішень, узгодили їх з головами відповідних громад, — написав Шекета, — розглянули на комісіях обласної ради і 25 лютого проголосували на пленарному засіданні ради, прийнявши ці об’єкти у власність. Після цього рішення Комунальною установою “Управління спільною власністю територіальних громад” Закарпатської обласної ради було здійснено ряд заходів. І от є результат. Чотири закарпатські замки в Середньому, Виноградові, Королеві та Квасові, які є пам’ятками національного значення, мають власника – Закарпатську обласну раду”.

Андрій Шекета пояснив, що це рішення дасть можливість фінансувати чи співфінансувати реставраційні чи консерваційні роботи на цих замках, аби вберегти їх від руйнації.

Нагадаємо, у цих замках проведуть протиаварійні роботи та законсервують їх на термін від 3 до 5 років.


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.