Об’єднані територіальні громади Закарпаття отримають додаткових 15 мільйонів гривень на свій розвиток

грошіЗакарпаття отримає у 2016 році чергові мільйони гривень на реалізацію проектів соціально-економічного розвитку з коштів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). Про це на брифінгу 2 червня розповів директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА Денис Ман.
За його словами, на розгляд Міжвідомчої комісії Закарпатською ОДА було подано 90 проектів, підготовлених місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Сума фінансування передбачалася – 110 538,624 тис.грн. За результатами засідання комісії Мінрегіону 17 березня такими, що відповідають критеріям ДФРР, було визначено 30 проектів з обсягом фінансування 22 950 тис.грн. Доопрацьовані матеріали ще до 60 проектів на суму 87 501,696 тис.грн., що пропонуються до фінансування у 2016 році за кошти ДФРР, з урахуванням зауважень, за словами Дениса Мана, були направлені  до Мінрегіонбуду на погодження.
Серед ключових умов підготовки проектів до фінансування ДФРР –відповідність Регіональній стратегії розвитку. Саме на цей факт звернув увагу присутніх консультант Регіонального офісу реформ Олег Лукша, який до того ж очолює профільну Комісію з питань стратегічного соціально-економічного розвитку і реформ Громадської ради при Закарпатській ОДА. Оскільки Регіональна стратегія розвитку Закарпаття до 2020 року має 4 пріоритетні цілі і 22 операційні цілі, то спрямування значної кількості коштів ДФРР на ремонт автодоріг у 2016 році (що безумовно актуально) створює певний дефіцит коштів у розрізі їх рівномірного розподілу по всім пріоритетним і операційним цілям. А отже, сповільнює реалізацію Регіональної стратегії. З іншої сторони, як зауважив Денис Ман, без відремонтованих автодоріг і доступності до районів і туристичних об’єктів неможливо вирішувати інші проблеми розвитку територій. На запитання консультанта Регіонального офісу реформ Олега Лукші на брифінгу прозвучала ще одна цікава інформація. Уряд подбав про окреме цільове фінансування інфраструктури та загалом проблем розвитку новостворених об’єднаних територіальних громад – були б у наявності якісно підготовлені відповідні проекти. Таких на Закарпатті, як відомо дві – Тячівська і Вільховецька об’єднанні територіальні громади. І їм уже виділені урядовою постановою загалом близько 15 млн. грн., а подані цими громадами проекти розвитку знаходяться на розгляді і затвердженні Мінрегіону.
Щодо головних ризиків загалом освоєння коштів ДФРР, які «припадають» на область, Денис Ман назвав можливе виділення частини коштів на проекти після жовтня місяця, коли з багатьох причин їх уже важко освоїти, як показав досвід минулого року. Втім,уже нині на 2017 рік для розгляду на конкурсній комісії на спеціально створеному сайті зареєстровано уже близько 200 проектів. Реформа регіонального розвитку потроху набирає обертів.
Регіональний Офіс реформ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *