Новопризначеного посадовця Закарпатської ОДА звинуватили у просуванні сепаратистської тематики

Новопризначеного посадовця Закарпатської ОДА звинуватили у просуванні сепаратистської тематики

Голова облдержадміністрації Олексій Петров призначив заступником директора департаменту культури ОДА Миколу Кужельного, колишнього помічника на платній основі співголови ОПЗЖ Юрія Бойка.

Про це повідомив колишній заступник голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.

“Заступником директора департаменту культури ОДА призначений Микола Кужельний із Києва. Раніше працював в.о. наукового співробітника (найнижча посада в ієрархії наукових працівників) «Інституту всесвітньої історії НАН України». А ще був помічником на платній основі нардепа від Партії регіонів Юрія Бойка, теперішнього співголови ОПЗЖ. Того самого Бойка, у котрого давні дружні стосунки з головою ОДА Петровим.

Так ось, у перші дні після призначення Кужельний почав ходити по різних структурних підрозділах ОДА й цікавитися русинською темою – питав, зокрема, чому представників русинів немає в громадських радах різного рівня.

Питання – для чого приїжджій людині, котра не знає специфіки регіону, взагалі влазити в русинство, де легко наламати дров і зайти так далеко, звідки важко буде повернутися? Відповідь – таке завдання йому поставило керівництво.

Петрова і Кужельного пов’язує спільна людина – Бойко, а ОПЗЖ активно просуває тему русинства на Закарпатті, й те, що робиться це на догоду ФСБ, ні в кого не викликає сумнівів.

Розумні люди легко можуть скласти пазл і зрозуміти, чим усе це може закінчитися для Закарпаття.

А для тих, хто не дуже орієнтується, поясню: Росія розглядає Закарпаття як один із основних регіонів України, де можна реально розхитати ситуацію на міжетнічному ґрунті й спробувати повторити сценарій Донбасу. У минулі роки російські спецслужби неодноразово намагалися це зробити (згадайте так званий «План Шатун» Суркова й підпали офісу КМКС). А не вдалося це тільки тому, що на рівні керівництва області й силових структур цим спробам була дана дуже жорстка й рішуча відсіч.

Схожі спроби будуть тривати й далі, ФСБ просто чекає підхожого моменту. Головне питання в тому, чи дасть їм рішучу відсіч уродженець Росії Петров, котрий доручає підлеглим влазити в русинство, а сам останнім часом публічно говорить, що на Закарпатті немає ні угорського, ні русинського питання. У мене з цього приводу великі сумнів”, – зазначив Ярослав Галас.

Звинувачення кинуті Ярославом Галасом на адресу голови Закарпатської ОДА Олексія Петрова дуже серйозні і патріотична громадськість Закарпаття чекає аргументованих спростувань з цього приводу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *