Науково-технічна рада Ужанського НПП стурбована браконьєрством правоохоронців (ФОТО)

Вчора відбулося засідання науково-технічної ради Ужанського НПП, яка заслухала інформацію директора парку про виконання природоохоронних заходів за перше півріччя 2016 року.

Гостроту розгляду даного питання додала недавня загибель на території Ужанського НПП під час браконьєрства начальника сектору по контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи УПД ГУНП в Закарпатській області. Відповідаючи на це запитання Віктор Биркович, який під час інциденту знаходився у відряджені,  зазначив, що охорона парку має нормований робочий день і вона не має можливості здійснювати контроль в нічний час, тим більш, що охоронці є неозброєними на відміну від браконьєрів. Вбивство правоохоронця сталося за 500 метрів до державного кордону у зоні відповідальності прикордонного загону. Браконьєри по дорозі знесли позашляховиком обмежувальний шлагбаум. Завадити таким злочинним дія можна лише в тому випадку, якщо держава зможе забезпечити фінансування озброєних охоронних структур, адже крім правоохоронців у праліси йде полювати без відповідних дозволів і значна частина місцевого населення, тому боротися з цим дуже важко.

Подібна ситуація і з самовільними рубками, держава дає можливість місцевому населенню заготовляти ліс на території Ужанського НПП за символічну плату, але люди “принципово” не хочуть платити і намагаються отримати ліс “на шару”.

Науково-технічна ради Ужанського НПП одностайно вирішила, що є нагальна необхідність звертатися до керівництва Кабміну та правоохоронних органів з проханням допомоги у охороні безцінного фонду карпатських лісів.

Насамкінець член ради, директор Ужгородського торгівельно-економічного інституту КНТЕУ Петро Гаврилко вручив Віктору Бирковичу диплом доцента кафедри Менеджменту туристичного та готельно-ресторанного бізнесу.

ужанужан2ужан3ужан4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.