Rozetka UA

Найстаріший футболіст Закарпаття відсвяткував 90-річний ювілей

Найстаріший футболіст Закарпаття відсвяткував 90-річний ювілей

лаверДнями 90-річний ювілей зустрів найстаріший футболіст Закарпаття, екс-гравець ужгородських «Русі» та «Спартака», київського та мінського «Динамо» Георгій Лавер.

Георгій Михайлович Лавер народився 7 березня 1923 року в селі Зняцево на Мукачівщині.

Виступав за СК «Русь» (Ужгород), «Спартак» (Ужгород), «Динамо» (Київ) та «Динамо» (Мінськ). Перший представник численної групи закарпатських футболістів, що поповнила «Динамо» (Київ) у післявоєнні роки.

У футбол почав грати в команді гімназії м. Мукачево (теперішня ЗОШ № 1 ім. Олександра Пушкіна). Чемпіон Угорщини серед команд навчальних закладів (володар Кубка Сент-Ласло, тобто «Святого Василя»). 1943–1945 роки — у СК «Русь» (Ужгород). 1945 року виступав за збірну м. Мукачево, упродовж 1946–1948 — у «Спартаку» (Ужгород). У 1948–1951 виступав за «Динамо» (Київ), а в сезоні 1952 за іншу команду класу «А» — «Динамо» (Мінськ). У 1953–1954 роках знову грав у складі «Спартака» (Ужгород).

У класі «А» чемпіонату СРСР провів 80 ігор (69 у складі киян і 11 у складі мінчан).

Здобув титул чемпіона УРСР серед колективів фізкультури 1946 зі «Спартаком» (Ужгород). Чемпіон СРСР серед дублювальних складів 1949 у складі «Динамо» (Київ).

Закінчив історичний факультет Київського державного університету (1951). Одружений з киянкою Тетяною, з якої познайомився під час виступів за київське «Динамо». Після завершення футбольної кар’єри працював учителем історії в школах Ужгорода, був завучем та директором.

Колектив ФК “Говерла” привітав ювіляра з такою вагомою датою і побажав йому ще довгих років життя, здоров’я, сімейного спокою та Божої благодаті.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *