Нафтове лобі РФ готує відставку голови Закарпатської ОДА Анатолія Полоскова

Нафтове лобі РФ готує відставку голови Закарпатської ОДА Анатолія Полоскова

Конфлікт між керівництвом закарпатських партійних організацій “Слуга Народу” та “Рідне Закарпаття” лежить не тільки в політичній площині, як дехто вважає, а й банально впирається у гроші.

Ситуацію намагається використати на свою користь Віктор Балога, який  через кулуарні домовленості з нардепом Миколою Тищенком хоче  повернути контроль над Закарпатською обласною радою та Закарпатською ОДА.

На виконання доручення Прем’єр-міністра України від 11.03.2021 № 10033/1/1-21 на території України розпочали роботу комісії і оперативні групи з протидії функціонуванню незаконних АЗС, місць роздрібної торгівлі та зберігання пального.

Таку роботу в областях було покладено на голів облдержадміністрацій і Закарпатська область не виняток.

Під час відпрацювань на території області було припинено діяльність АЗС які через ряд прокладок належать представникам ОПЗЖ та пов’язані з поставками нафтопродуктів з трубопровіду «Прикарпатзахідтранс», який пов’язаний з Віктором Медведчуком і попав під санкції РНБО,

Мова йде про мільйони гривень чорного налу, який проходив повз бюджети громад і осідав у кишенях окремих бізнесменів. За ці кошти частково фінансувався медіаресурси політсили Медведчука в Закарпатській області для поширення проросійського наративу в області.

Наміри домовитися з правоохоронними органами Закарпаття не знайшли успіху. Тож представники ОПЗЖ почали шукати ситуативних союзників в обласній раді для вирішення питання щодо відновлення роботи мережі незаконних АЗС шляхом усунення від цього процесу президентської вертикалі на місцевому рівні.

Переговори спростило те, що окремі депутати облради від “Слуги Народу” мали інтереси у цій сфері і також намагалися вирішувати питання закриття нелегальних АЗС шляхом використання свого службового становища, однак такі спроби не мали успіху, так як ця тема  перебуває на контролі у вищого керівництва країни.

Після прибуття на Закарпаття нового куратора – народного депутата Миколи Тищенка для “заправників” з’явилися нові можливості.

Балога та представники ОПЗЖ, розуміючи, що на кону фінансові інтереси окремих “слуг” вирішили зробити  пропозицію про можливу співпрацю в обласній раді на взаємовигідних умовах для всіх.

Для реалізації цієї комбінації потрібно було отримати контроль над виконавчою гілкою влади, тобо головою Закарпатської ОДА, яку нині займає Анатолій Полосков , що є  представником політсили  “Рідне Закарпаття”.

Однак цього зробити не вдалося. Полосков відмовився виконувати вказівки політичного куратора посилаючись на виконавчу вертикаль, що призвело до відкритого конфлікту.

Питання з відновленням роботи  окремих АЗС на території області почало виходити з-під контролю куратора Закарпаття і останній вирішив скористатися пропозицією Балоги та представників ОПЗЖ –  розхитати президентську вертикаль і взяти під контроль виконавчу гілку влади.

Для цього було вирішено переформатувати коаліцію в Закарпатській обласній раді з залученням до неї “Команди Андрія Балоги”, “ОПЗЖ”, “За майбутнє” та “КМКС” та виключення з неї “Рідного Закарпаття”. У ході розмов з представниками зазначених фракцій Тищенко разом з нардепом Лабою та головою обласної ради Петровим запевняли останніх що такі дії санкціоновані Офісом Президента України.

Насправді жодних санкцій на розхитування ситуації в області та вертикалі виконавчої влади вони не отримували. На підтвердження цієї інформації та їх самодіяльність вказує те, що голова Закарпатської облради Олексій Петров терміново видав розпорядження про скликання  сесії Закарпатської обласної ради, де першим  питанням порядку денного визначено звіт голови Закарпатської обласної державної адміністрації за виконання програм обласної ради відповідно до делегованих повноважень.

Очікується, що депутати облради визнають роботу Анатолія Полоскова незадовільною і пропонуватимуть Президенту України звільнити його із займаної посади.

Для окремих закарпатських політиків гроші не пахнуть, навіть якщо вони тхнуть пальним з Російської Федерації.

Іван Фабрицій, група “Трибуна Закарпатця”

Публікація є оціночним судженням автора/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *