Zakupki.Prom.ua - найбільший майданчик державних і комерційних тендерів, офіційний учасник систем ProZorro та Rialto

На Закарпаття завітає фестиваль мандрівного кіно

На Закарпаття завітає фестиваль мандрівного кіно

В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація цьогорічного  XIV-го Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який стартував в Україні у жовтні. Цього року найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці понад 200 міст і містечок України. Традиційно Мандрівний Docudays UA триватиме до кінця грудня й завітає до 22-х областей України. Першим містом, де відбудуться покази, стане Запоріжжя.

  На Закарпатті фестиваль пройде з 14 жовтня по 10 листопада. Регіональними партнерами Мандрівного Docudays UA в Закарпатській області є Благодійна організація «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті» та Карпатське Агенство Прав Людини «Вестед».

  Наталія Кабацій, керівник Благодійної організації «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті» розповіла: «Головна тема цьогорічного фестивалю має назву «Чотири градуси» та присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Екологи прогнозують: до кінця сторіччя саме на стільки підніметься середня температура на Землі, що спровокує природні катаклізми на планеті. Фестиваль пропонує відвідувачам стати каталізатором змін і подивитися на питання захисту довкілля з різних точок зору – не лише через кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії, екоакції». За словами Наталія Кабацій, на цьогорічному фестивалі на відміну від попередніх буде представлено багато українських авторів і кіно. «Одним із завдань  Docudays UA є розвивати документальне кіно в Україні. Покажемо 4 стрічки молодих авторів-українців,- каже керівник благодійної організації. — Також ми презентуємо фотокнигу «.RAW Історія змін українців та армії»– 137 фоторобіт від 33 фотографів, які фіксують події на передовій та історії людей, котрі творять літопис нового суспільства та нової армії. Основне завдання проекту – відстежити та задокументувати становлення нового українського війська через спогади очевидців і безпосередніх учасників цього процесу. Співавторами цього видання стали відомі фотожурналісти, фотокореспонденти, куратори з України, Білорусі, США тощо, такі як Олександр Глядєлов, Брендан Гоффман, Йосип Сивенький, Олександр Васюкович та інші». Також буде відкрито фотовиставку, яка триватиме упродовж 2 тижнів у «Совиному гнізді».

Марія Менджул, директор Карпатського Агенства Прав Людини «Вестед», доцент юридичного факультету УжНУ зауважила: щороку розширюється коло партнерів фестивалю, а також збільшується кількість глядачів. «Ми співпрацюємо з управлінням освіти Ужгородської міськради та юридичним факультетом УжНУ. Є можливість представити стрічки для різних цільових аудиторій. 23 жовтня демонструватиметься фільм «Процес. Російська держава проти Олега Сенцова» (режисер Аскольд Куров) присвячений історії судового процесу над українським режисером, незаконно ув’язненим у Росії. Відкритий показ відбудеться на базі юридичного факультету Ужгородського національного університету о 13.30 (зал судових засідань, ауд.45, Капітульна 26, м. Ужгород). Показувати такі фільми дуже важливо, адже і в Криму і в Росії, на окупованих територіях України фіксуються масові порушення прав людини. Ще один фільм про боротьбу за свої права – «Боротьба Джамали», відкритий показ пройде 24 жовтня у Природничо-гуманітарному коледжі м. Ужгорода (м. Ужгород, вул. Українська, 19., ауд. 301) Шведська журналістка Елін Йонссон фіксувала життя співачки і її сім’ї в Україні та Криму, розповідаючи трагічну історію родини та про її нинішні складнощі, пов’язані з окупацією».  

   Крім чотирьох відкритих показів заплановано перегляд 8-ми фільмів у локаціях, розташованих у школах. Про це детальніше розповіла Марія Симкович, методист управління освіти Ужгородської міської ради. «Управління четвертий рік є співорганізатором фестивалю. За цей час надзвичайно зросло зацікавлення документальними кіно, якісними фільмами. Це хороший інструмент у вихованні дітей. Покази проходитимуть у всіх навчальних закладах, розпочнуться 6 листопада. А 18-19 жовтня ми проводимо традиційний семінар з вчителями і дітьми, цьогорічна тема — учнівське врядування та права дитини. Будемо спілкуватися і пробувати розуміти, чи є конфліктні ситуації, налагоджуватимемо партнерство між дітьми та дорослими, – прокоментувала Марія Симкович.– На базі учнівського медіа-центру на базі ЗОШ №20 6 листопада пройде перегляд фільму «Укриття».  Про зоозахисників, їхні проблеми, опісля громадська організація «Барбос» проведе практичне заняття по цій темі. Фільм «Історія зимового саду» відбудеться на базі ботанічного саду УжНУ, після якого ГО «Форза» проведе з дітьми заняття на тему «Лісова педагогіка: навчання в лісі про ліс».  17 листопада о  14.00 відбудеться підведення підсумків фестивалю, вручення нагород дітям, буде оголошено про старт мандрівної виставки творчих робіт та фото дітей на екологічну тематику».

 

Програма та локації:

 

15 жовтня 2017

Спеціальний показ Мандрівного Docudays UA

“Боротьба Джамали”/ЕлінЙонссон/Швеція / 2017

У фільмі «Боротьба Джамали» шведська журналістка Елін Йонссон фіксувала життя співачки і її сім’ї в Україні та Криму, розповідаючи трагічну історію родини та про її нинішні складнощі, пов’язані з окупацією. Через особистий і сильний портрет Джамали, а також пісню «1944», фільм звертається до історичних подій, депортації кримських татар і до сьогоденної політичної проблеми.

Дискусія та обговорення за участі кримськотатарського правозахисника Аліма Алієва : реалії Кримського сьогодення та боротьба кримськотатарського народу

 

27 жовтня 2017

Історія зимового саду / The Winter Garden’s Tale/ Семен Мозговий/Україна 2017

Домашні ігри / Home Games/Аліса Коваленко/Великобританія, Україна, Франція / 2017

Укриття / Refuge/ Анастасія Максимчук/ Україна / 2016

 

28 жовтня 2017

Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек» / Audience Emancipated: The Struggle for the Emek Movie Theater/ Emek Bizim İstanbul Bizim/ Turkey / 2016

Спільна акція – флеш моб : SAVE Uzhhgorord .

Лекції, дискусія та обговорення за участі :

Лекція Тетяни Літераті – авторки статей “Втрачений Ужгород”

Лекція Ліни Дєхтярьової – мистецтвознавиці, правозахисниці – Збереження історичної та архітектурної спадщини

 

29 жовтня 2017

Процес: Російська держава проти Олега Сенцова / The Trial: The State of Russia

vs Oleg Sentsov/ Аскольд Куров/ Естонія, Польша, Чехія / 2017

Флеш-моб : Free Сенцов и Кольченко /

Написання поштівок політв’язням

 

Карпатське Агенство Прав Людини «Вестед» та Управління освіти Ужгородської міської ради запланували наступні заходи:

23 жовтня 2017 р. фільм «Процес. Російська держава проти Олега Сенцова» (режисер Аскольд Куров) присвячений історії судового процесу над українським режисером, незаконно ув’язненим у Росії. Відкритий показ на базі юридичного факультету Ужгородського національного університету о 13.30 (зал судових засідань, ауд.45, Капітульна 26, м. Ужгород)

 

24 жовтня 2017 р. відкритий показ у Природничо-гуманітарному коледжі м. Ужгорода (м. Ужгород, вул. Українська, 19., ауд. 301) 13.30 фільм “Боротьба Джамали”. У фільмі «Боротьба Джамали» шведська журналістка Елін Йонссон фіксувала життя співачки і її сім’ї в Україні та Криму, розповідаючи трагічну історію родини та про її нинішні складнощі, пов’язані з окупацією. Через особистий і сильний портрет Джамали, а також пісню «1944», фільм звертається до історичних подій, депортації кримських татар і до сьогоденної політичної проблеми.

 

26 жовтня 2017 р. відкритий показ у Природничо-гуманітарному коледжі м. Ужгорода (м. Ужгород, вул. Українська, 19., ауд. 301) 17.00 фільм «До скорого»

 

30 жовтня 2017 р. відкритий показ на базі юридичного факультету Ужгородського національного університету (конференц-зал, вул. Заньковецька 89, б) «Війна химер / The War of Chimeras» 13:30 -15:30.  «Війна химер» (режисерки Анастасія та Марія Старожицькі) – особиста історія однієї з режисерок, яка переосмислює власний травматичний досвід, пов’язаний із війною. Це подорож двох закоханих до лінії фронту та спроби спільного життя після всього пройденого.

 

6, 7, 8, 9 листопада 2017 р. Показ фільмів для школярів у школах м. Ужгорода «Альфредо / Alfredo», «Живі й нескорені / Alive and Undefeated», «Укриття / Refuge». «Домашні ігри / Home Games», «Моя донька Нора / My Daughter Nora», «Пеперові зірки / Paper Stars», «У пошуках кращої долі / The World We Live In: Wandering Workers in Germany».

 

6 листопада 2017 року відкритий показ у  Медіа – центрі учнівського  врядування міста Ужгорода фільму «Укриття / Refuge»  (Режисер: Анастасія Максимчук). Це  історія зоозахисника і доґхантера, які стикаються в невидимій війні за визначення поняття людяності в країні, де занадто часто громадяни змушені діяти замість уряду. На показ для обговорення буде запрошено ужгородських зоозахисників – представників громадської організації “Барбос”.

 

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *