На закарпатців чекає етнофестиваль “Бобовищенське гроно”

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція за участі голови Мукачівської районної державної адміністрації Сергія Гайдая та Оксани Кречковської, начальника відділу культури Мукачівської РДА щодо проведення Мукачівського районного етнофестивалю “Бобовищенське гроно”.

hrono

Фестиваль проводитиметься вперше, свято відбудеться 16 жовтня у селі Бобовище Мукачівського району (на території сільського стадіону). Початок фестивалю о 13.00 год.

Сергій Гайдай розповів: «Ми започатковуємо перший щорічний етнофестиваль. Зараз над ним працюють практично всі структури у районі, об’єдналися багато людей. Плануємо яскраве свято для всього району. Запрошуємо й гостей приїхати до нас».

«Ми запланували фестиваль з метою відродження виноробної слави Мукачівщини. Адже слава про бобовищанське вино ширилася далеко за межі України. Фестиваль розпочнеться о 13.00 з урочистої ходи. Згодом триватимуть майстер-класи з виготовлення вина, а також з інших народних промислів різних сіл нашого району. Відбудеться й майстер-клас з виготовлення бочок», – додала О. Кречковська.

Кожне село Мукачівського району під час фестивалю по-своєму вітатиме гостей, презентуючи свої традиції. До слова, у цьому районі найбільша кількість сільських рад.

Наразі місцеве виноробне підприємство перебуває на етапі реанімації. За словами Сергія Гайдая, цілими залишилися хіба самі підвали, де треба трошки підправити мікроклімат, а от винні дубові та металеві бочки зіпсувалися або ж були продані на металобрухт. Залишилася лише величезна ракета для вина – подарунок від радянських космонавтів. Щоб на 100% запустити на тутешньому заводі виноробство, за оцінками угорських фахівців необхідно близько 5 мільйонів доларів США, включно з повним відновленням виноградників. А на відновлення підвалів необхідно близько двох років.

На сьогодні взяти участь у фестивалі запланували майже два десятки виноробів. Чимало з них мають значну кількість міжнародних нагород за вино, яке виготовляють.

          Гостями фестивалю стануть Заслужений академічний Закарпатський народний хор, фольк-гурт «Бетярі», гурт «Марина і Компанія», заслужений артист України Олександр Садварі.

Для відвідувачів фестивалю з Мукачева до Бобовища будуть організовані безкоштовні автобусні рейси.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *