На Закарпатті живе покоління 30-річних стариків

баскетРаніше я повністю була впевненою в тому, що бути здоровою – це те ж саме, що і не бути хворою, але виявилося, що здоров’я є чимось більшим за це. Бо воно — це і стан, і здатність, і енергія займатися тим, що нам необхідно, отримуючи при цьому задоволення.

 

Моє покоління зростало у період становлення незалежності України, який супроводжувався занепадом соціальної системи. Це і хронічне недофінансування загальноосвітніх установ, і масове закриття дитсадків, і затримка по зарплаті вчителям, медикам й не тільки. Та що там «затримка», бюджетникам взагалі зарплату не платили, і багато інтелектуальних кадрів були змушені перекваліфікуватися у торгашів. Ті ж, хто залишався працювати на своїх місцях, жили за рахунок «подяк». Ось так і перебивалися  у депресивно-озлобленому настрої. Наслідки такої дестабілізації були фатальні, вони відчуваються мною сьогодні щодня. Моє покоління – це 30-річні старики. У наш час було стійке споживацьке ставлення до свого здоров’я, оскільки не формувалася відповідальність і мотивація з боку держави до його збереження та поліпшення. Ні в школі, ні пізніше в університеті мені ніхто не прищепив звичку вести здоровий спосіб життя, це якось не модно було. Ми весь свій вільний час проводили надворі, оскільки спортивних секцій не було, басейни були закриті, а стадіони перебували у напівзруйнованому стані. Тобто профілактичний настрій держави перебував далеко від народу. А між тим, саме здоров’я – один з головних чинників національної безпеки держави і благополуччя суспільства.

 

Здоровий спосіб життя – це глобальна соціальна проблема, складова частина життя суспільства в цілому, адже 50—70% нашого здоров’я, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, залежить саме від нього. Сьогодні наш уряд нарешті усвідомив масштабність цієї проблеми і розпочав вживати конкретні дії у цій сфері. Це і антитютюнові заходи, і розвиток спортивної інфраструктури, і поліпшення медицини. Неймовірно, але факт: за останні два роки кількість курців на території України, за даними ООН, знизилася удвічі. Так само за цей час удвічі знизився рівень материнської смертності, дитячої ж – на 14,3%. За даними Державної служби статистики України, середня тривалість життя українців вперше за час незалежності зросла на 2 роки — до 72.

 

У своїх дослідженнях доктор Ральф Паффенбергер зазначає, що школярі й студенти, які регулярно займаються спортом на уроках фізкультури, щороку продовжують своє життя у середньому на 2,2 року. Якби знати це раніше! Хоча, що б змінилося? Бігати навколо школи по ямах і підтягуватися на іржавих щаблинах бажання у мене не було, а улюблене плавання було недоступним, оскільки в школі басейну не було, а в університеті він був завжди закритий на ремонт. А можна було б продовжити своє життя майже на 35 років! Радісно стає лише від сподівань на те, що мої діти і майбутнє покоління українців у цілому будуть здоровішими і щасливішими. Адже вже сьогодні уряд впроваджує свою соціальну програму з розвитку фізкультури і спорту. Може, школи і виші нарешті обладнають гідною спортивною інфраструктурою, і наші діти будуть жити довше. Обіцяють же побудувати 50 басейнів і 2500 багатофункціональних спортивних майданчиків, облаштувати велосипедні доріжки, парки, спортивні бази для активного відпочинку населення. Ще обіцяють активно оздоровлювати наших дітей, на що вже виділено 2 мільярди 570 мільйонів.

 

Так хочеться, щоб сьогодні для молоді стало модним ходити до спортивних секцій, басейнів, грати в футбол і баскетбол на модернізованих майданчиках, ніж просто тинятися  вулицями з пляшкою пива і цигаркою в руці. У цьому контексті пропозиція Президента України В.Януковича провести у 2014—2015 роках національний турнір шкільних баскетбольних команд, який втягне до процесу змагань близько 1 мільйона хлопчаків, стала своєрідним трендом. Нехай же наша держава з її підтримкою інфраструктури масового спорту стане найкращою законодавицею сучасної моди на здоров’я!..

Дарина КУЧЕРУК

nz.uz.uа


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.