На Закарпатті встановили знак на честь легіону УСС (ФОТО)

тризуб5 травня 2014 року Закарпатська “Свобода” поблизу села Гать – на межі Берегівського та Мукачівського районів – освятила меморіяльний знак під майбутній пам’ятник до 100-річчя створення загону Українських Січових Стрільців. Пам’ятник стоятиме на місці, де століття тому було створено збірний загін УСС і де добровольці проходили військовий вишкіл. У заході відновлення національної пам’яти взяв участь уповноважений парламентської фракції Всеукраїнського об’єднання “Свобода” у Закарпатській області народний депутат України Едуард Леонов.

Націоналісти Закарпаття продовжують відновлювати сторінки історії Срібної Землі. “Після низки споруджених меморіялів на черзі встановлення пам’ятника, що нагадуватиме жителям краю про загін Українських Січових Стрільців. В давнину селяни на цьому місці встановили хрест, що мав обороняти село від “заїжджої” нечистої сили. В совєцький період влада знищила символ розп’яття, натомість встановивши своєрідну безлику вазу”, – розповів голова Закарпатської обласної організації ВО “Свобода” Олег Куцин.

1 травня свободівці на місці совєцького символу встановили український Тризуб, який 5 травня освятив владика Кирил, єпископ Закарпатський і Ужгородський. Він також благословив молодих націоналістів на захист України.

Після молитви Олег Куцин зазначив: “В цей складний час, коли на нашу Батьківщину зазіхає окупант, коли гинуть люди за соборність та цілісність України, хотів би наголосити, що сучасний чин оборонців єдности України в південно-східному регіоні можна порівняти із величезним вкладом у незалежність загону Українських Січових Стрільців. Тут, де ми стоїмо, творилася історія вільної Української держави, без “старших братів” та сепаратистів. За неї поклали голови наші предки і тепер ми готові протистояти ворогу. Пам’ять про їхню справу не згине і ми не дамо приводів для думок, що старання їхні були марні”.

“Я сповнений радості, бо доторкнувся до столітньої історії першого українського війська. Яким жорстоким було ХХ століття до українців, що тільки зараз ми відновлюємо місця української слави, які наші вороги хотіли стерти з лиця землі. Сильні духом проростають крізь людську пам’ять в нащадках і ніхто не здатен знищити ген свободи. А народ, який дозволяє заростати могилам своїх героїв, засвідчує свою слабкість. Ми стали сильнішими в боротьбі за незалежну Україну, а значить нам дуже потрібно, щоб місця героїчної слави українців випромінювали нашу любов і звитягу”, – поділився враженнями від заходу вшанування пам’яти народний депутат Едуард Леонов, який зараз перебуває на Закарпатті.

Прес-служба Закарпатської обласної організації ВО “Свобода”
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *