На Закарпатті впорядкують розчистку русел річок

На Закарпатті впорядкують розчистку русел річок

10 грудня, голова облдержадміністрації Ігор Бондаренко провів нараду щодо виконання робіт з розчищення русел річок області.

Про це повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

Участь у нараді також взяли народні депутати України Роберт Горват та Владіслав Поляк, перший заступник голови ОДА Олексій Гетманенко, прокурор області Володимир Гаврилюк, депутат облради Мирослав Білецький, в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Юрій Шпонтак, представники БУВР Тиса та його міжрайонних управлінь, фахівці галузі.

Йшлося про потребу всебічного, комплексного, об’єктивного вивчення питання виконання робіт з розчищення русел річок та врегулювання ситуації, яка склалася у зв’язку з їх проведенням.

Інформацію про стан справ присутнім надав головний інженер Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Сергій Бенеш, який розповів, що роботи по розчистці русла передбачають видалення надлишкових твердих відкладів, які складаються не тільки із піщано-гравійної суміші, а також із намулу, чагарників, затопленої деревини і побутового сміття. Таких щороку лише в Тисі накопичується до 400 тис. кубометрів. Місця скупчення відкладів та їх кількість постійно змінюється, зокрема, після проходження повеней та паводків. Наявність в руслах річок твердих відкладів, які з часом заростають чагарниками і лісом, значно ускладнює проходження повеней на річках, а також суттєво зменшує строк служби гідротехнічних робіт.

Тож регулярна розчистка русел річок є вкрай необхідною. Ще й тому, що вона приносить дохід обласному бюджету (підприємці сплачують 10% від вартості реалізованої піщано-гравійної суміші до спецфонду бюджету), створюються робочі місця, населення та дорожнє будівництво отримує будматеріали. Розчистка русел жорстко регламентована законодавством та рішеннями обласної ради.

Роберт Горват підняв питання занадто тривалої процедури погоджень в обласних і особливо столичних відомствах документів для таких робіт і запропонував спеціалістам та підприємцям надати народним депутатам від Закарпаття пропозиції щодо оптимізації цієї роботи.

– Наше завдання нині – комплексно вивчити питання розчистки русел річок в області за запитом народного депутата, – сказав, підсумовуючи дискусію з цього питання Ігор Бондаренко. – Доручаю департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації спільно з фахівцями з інших установ створити робочу групу, яка упродовж двох тижнів узагальнить висловлені сьогодні пропозиції і надасть їх керівництву області та народним обранцям для ухвалення рішень щодо розв’язання проблемних питань.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *