На Закарпатті співробітники спецслужб здійснють тиск на греко-католицького священника та мешканців Дунковиці, які виступили проти незаконного будівництва споруди УПЦ МП

На Закарпатті співробітники спецслужб здійснють тиск на греко-католицького священника та мешканців Дунковиці, які виступили проти незаконного будівництва споруди УПЦ МП

Нещодавно “Трибуна” повідомляла, що в селі Дунковиця Іршавського району Закарпатської області складається напружена ситуація через незаконне будівництво споруди Української Православної Церкви (Московський патріархат). 99% мешканців села є греко-католиками, але представники монастиря УПЦ МП з недалекого Сільця намагаються створити осередок московської церкви у Дунковиці. Один з монахів придбав занедбаний будинок на початку села нібито для своїх хворих матері та брата, але стало відомо, що там планується організувати монастир (чи скит). Священнослужитель вже встряє у побутові конфлікти з сусідами. У відповідь Жителі Дунковиці зібрали понад 700  підписів (все населення Дунковиці складає біля 800 осіб) проти створення осередків релігійної організації, центр якої знаходиться в країні агресора.

Вчора редакція “Трибуни” отримала листа з інформацією про те, що співробітники одного з правоохоронних органів нібито здійснюють тиск на на греко-католицького священника отця Михайла Бича та мешканців Дунковиці, які виступили проти незаконного будівництва споруди УПЦ МП. Публікуємо його, зберігаючи стилістику та орфографію:

“У селі Дунковиця Іршавського району без жодних документів, порушуючи всі норми Законодавства України, розпочалось будівництво монастиря московського патріархату. Громада села зібрала підписи проти такого будівництва і відповідно написала звернення до голови Кам’янської ОТГ Станинець Михайла Михайловича. Відповідь громаду незадовільнила.

Люди зібравшись біля приватного житлового будинку, який придбав у селі Дунковиця, 204 Архимандрит Кирил, попросили щоб він надав пояснення, що саме він будує, нащо отримали відповідь :”МІЙ БУДИНОК, МОЯ ПРИВАТНА ВЛАСНІСТЬ, БУДУЮ ЩО ХОЧУ…” Жителів така відповідь обурила і вони викликали на вище вказану адресу голову ОТГ. Станинець М. запевнив громаду, що ніхто ніякі дозволи не просив і не отримав на будівництво монастиря у селі Дунковиця. Коли разом з громадою він запитав Архимандрит Кирила, що ви тут хочете будувати, отримав відповідь : “ВИ ЗНАЄТЕ,  ЩО ТУТ БУДУЄТЬСЯ…” – спільної мови так і невдалося знову знайти.

Через деякий час громада знову звертається до голови ОТГ і просить зібрати сільскі збори, щоб вирішити конфліктну ситуацію яка почала складатися в селі. Пройшов не тривалий час, як на подвір’ї Архимандрит Кирила встановлюють і освячують хрест конфесії яка не є зареєстрованою в селі.

02.06.2020 відбулися сільські збори на які нез’явився ні Архимандрит Кирил, ні його підтримка. Громада села добивається того щоб це будівництво було припинено так як у них виникають сумніви, що це будівництво є незаконним і що немає відповідних дозволів та документів.

Після обурення жителів села та численних звернень до голови Кам’янської ОТГ, на греко-католицького священника та мешканців села починає робити тиск спецслужба. В особі співробітників Хустського відділу  Шоваг Ярослава Михайловича та Габрин Івана Сергійовича та захищати інтереси НЕЗАКОННОГО БУДІВНИЦТВА УПЦ МП…”.

Викладене вище підтвержується дописом у соцмережі Фейсбук мешканки села Дунковиця

Вважаємо, що представники правоохоронних органів в Закарпатській області не можуть ставати на сторону релігійної організації центр управління якої знаходиться у Москві , котра здійснює збройну агресію проти незалежної України. Впевнені, що в даній ситуації виникло якесь непорозуміння, яке потребує вирішення.

Голова Закарпатської ОДА генерал-майор СБУ Олексій Петров має невідкладно звернути увагу на ситуацію в Дунковиці, при поторебі виїхати особисто на місце і зупинити протиправні дії на території Кам’янської ОТГ.

Греко-католицька церква на Закарпатті зазнавала переслідуваня за часів СРСР. Єпископ Мукачівської єпархії блаженнійший Теотор Ромжа був убитий у жовтні 1947 р. за особистою санкцією кривавого комуністичного диктатора Йосипа Сталіна. Греко-католицькі священники у підпіллі здійснювали свої обряди, йшли за віру у концтабори та тюрми, тому негоже в часи незалежної України переслідувати їх на догоду служителям “Московського міра”.

У Березні 2017 року в Ужгороді також виник конфлікт за участі УПЦ МП та їх лобіста Ужгородського міського голови Богдана Андріїва.

Чемодан, вокзал – Росія, – такими словами зустрічали представників Московського патріархату в Ужгородській міськраді

Під час чергового засідання Ужгородської міської ради сесійна зала була переповнена священнослужителями та військовими. Все через питання про виділення земельної ділянки площею майже 14 соток під будівництво храму Мукачівської єпархії Української Православної церкви Московського патріархату на вулиці Минайській, 71. Бійці АТО наполегливо вимагали зняття його з порядку денного.

В’ячеслав ХАРЧЕНКО, військовослужбовець

Ми учасники бойових дій, ми рахуємо, що виділення зараз цих 14 сотин Московському патріархату – це є така ж сама диверсія проти українського народу і це зіграє тільки на руку сепаратистським настроям і відвертим сепаратистам, які знаходяться у нас на Закарпатті. Це перше питання. Ми вимагаємо, щоб зняти це питання з голосування про виділення цих 14 сотин

Опісля на голосування поставили рішення про зняття цього питання з порядку денного. «За» проголосувало 27 депутатів із 32-х зареєстрованих. Не дивлячись на неодноразове прохання мера про спокійне вирішення справи, все завершилося бійкою, криками та блокуванням трибуни.

Ця земельна територія є частиною загальної ділянки розміром у майже 30 соток, яка ще в 2003 році була виділена для єпархії Української Автокефальної Православної Церкви на вул. Минайській, що підтверджується відповідними рішеннями сесії Ужгородської міської ради. Зараз за неї борються представники двох конфесій.

Наразі у роботі пленарного засідання оголосили перерву на невизначений термін. В сесійній залі тривають сутички. Однак, за словами міського голови, є ще ряд важливих питань, які необхідно розглянути. Тому після переговорів з головами фракцій все ж вирішать, коли продовжити засідання.
Ужінформ

 

59
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *