На Закарпатті розпочато весняну призовну кампанію

На Закарпатті розпочато весняну призовну кампанію

У середу, 3 квітня, у прес-центрі Закарпатської ОДА відбувся брифінг, на якому йшлося про актуальні питання весняного призову громадян України на строкову військову службу.

Відповідно до законодавства, весняний призов відбудеться в нашій державі у квітні-червні 2019 року. Правовими підставами для призову громадян на строкову військову службу є Указ Президента України від 30 січня поточного року. Таким чином, буде здійснено призов до Збройних Сил України, Національної Гвардії України, Державної прикордонної служби України та Державної спеціальної служби транспорту. Задача обласної державної адміністрації – допомагати військовому комісаріату області здійснювати на належному рівні призов на строкову військову службу та виконувати усі завдання, які ставлять Верховний Головнокомандувач та Міністерство оборони України.

Як повідомив військовий комісар Закарпатського обласного військового комісаріату полковник Б. Череміський, у порівнянні з осінньою кампанією зараз для Закарпаття дещо збільшили норму призову – з 425 до 455 осіб. У рамках осіннього призову область виконала поставлені задачі у повному обсязі.

На сьогодні йдеться про призов на строкову військову службу громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років. Це норма закону. Однак в Указі Президента зазначено, що відправка до війська здійснюється з 20 років. За згодою батьків призовник може прийти на службу з 18 років. Також призиваються старші особи віком до 27 років, які не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Після отримання повістки громадянин зобов’язаний у 10-денний термін прибути у пункт і строк, зазначені у повістці. У разі відсутності повістки, згідно з чинним законодавством, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці у 10-денний строк з початку чергового призову, визначеного Указом Президента. Порушення цих та інших зобов’язань тягне за собою відповідальність – як адміністративну, так і кримінальну.

Призвані до лав ЗСУ, ДПСУ чи ДССТ закарпатці направляються до відповідних навчальних центрів, де вони пройдуть підготовку протягом трьох місяців, а після цього будуть розподілені до військових частин за межами Закарпаття. Єдине виключення – Національна гвардія України, призов до якої здійснюється безпосередньо до військових части.

Щодо термінів військової служби, то вони лишилися незмінними: 18 місяців – для громадян без вищої освіти, 12 місяців – для громадян з вищою освітою (рівень «магістр»). Щодо матеріально-фінансового забезпечення, то, як і раніше, призовники отримують одноразову грошову допомогу (зараз це 3842 грн), також має місце грошове забезпечення солдат під час проходження ними строкової військової служби. Держава на законодавчому рівні гарантує призовнику під час призову та проходження військової служби збереження місця роботи, займаної посади та середньої заробітної плати.

Б. Череміський наголосив, що громадяни, призвані на військову строкову службу, до виконання завдань в зоні Операції об’єднаних сил не залучаються.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *