На Закарпатті пропонують започаткувати систему кінематографічної освіти

На Закарпатті пропонують започаткувати систему кінематографічної освіти

Вчора, 15-го листопада, відбувся Круглий стіл, ініційований ГО «Закарпатська фільмкомісія», темою якого став розвиток кіноосвіти на Закарпатті. Участь у заході взяли керівники Департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА, Департаменту культури Закарпатської ОДА, Ужгородської міської ради, навчальних закладів: Ужгородський національний університет (Філологічний факультет, Факультет іноземної філології, Економічний факультет, Математичний факультет), Закарпатська академія мистецтв, Ужгородський коледж культури і мистецтв, Ужгородський музичний коледж ім. Д.Задора.

Обговорення теми відбувається на тлі бурхливого розвитку кіногалузі в Україні. Свідченням цьому є кількість фільмів, які виробляються в Україні національним виробником і в ко-продукції, динаміка збільшення фінансової підтримки кіновиробництва з боку держави (у Бюджеті-2019 заплановано 1 млрд. грн. на кіновиробництво) та зростання ринку кіно, а також світове визнання національного українського кіно на міжнародних фестивалях.

Після проведення Міжнародної конференції на тему «Спільне виробництво кіно в рамках транскордонного співробітництва» в м. Ужгороді, за результатами панельних дискусій та проведених консультацій було рекомендовано провести «Круглий стіл» задля консолідації зусиль, щодо орієнтації на кіновиробництво майбутніх спеціалістів творчих та технічних професій, яких готують навчальні заклади краю, а також започаткування системи кінематографічної освіти в Закарпатській області.

Учасники Круглого столу погодились із актуальністю теми та висловили зацікавленість у роботі над вирішенням даних питань. Під час обговорень, учасники заявили про необхідність створення спільних освітніх проектів, а також відзначили про вже наявний кадровий потенціал кваліфікованих викладачів окремих дисциплін в галузі кіно.

Враховуючи обговорене, учасники Круглого столу вирішили підготувати відповідне звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів. Також було прийнято рішення доручити координаційну функцію по комунікації та напрацюванню проектів у сфері кіноосвіти, обміну досвідом, організації майстер-класів, відкритих лекцій, спеціалізованих курсів, громадській організації «Закарпатська фільмкомісія», а також надати контактних осіб – представників навчальних закладів для проведення відповідних зустрічей.

ГО «Закарпатська фільмкомісія»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *