На Закарпатті пошкоджені купюри прийматимуть три банки

На Закарпатті пошкоджені купюри прийматимуть три банки

Ідеться про значно пошкоджені банкноти, які втратили платіжні ознаки в результаті пожеж, повеней, забруднення хімікатами.

Значно зношені гривневі банкноти від фізичних та юридичних осіб в регіонах, де відсутні підрозділи Національного банку, а це, зокрема, і на Закарпатті (на сьогодні підрозділи Національного банку збереглися в Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Харківській, Хмельницькій, Львівській областях та м.Києві), будуть приймати уповноважені банки, що мають повноваження на зберігання запасів готівки Національного банку.

Слід зазначити, що раніше значно зношені банкноти для проведення досліджень приймали безпосередньо регіональні підрозділи Національного банку.

З наступного року статус уповноваженого банку, який може залучатися до зберігання запасів готівки Національного банку, мають три банки – Ощадбанк, Приватбанк і Райффайзен Банк Аваль.

Втім, уповноважені банки не будуть обстежувати такі банкноти. Вони будуть пакувати їх з максимальним збереженням цілісності і передавати в Національний банк як сумнівні для проведення досліджень разом із заявою та відповідною довідкою про вилучення / прийняття банкнот для дослідження.

Про це йдеться в постанові Правління НБУ “Про затвердження Правил визначення платіжних ознак та обміну банкнот, розмінних і обігових монет національної валюти України” від 03 грудня 2018 року № 134.

Ця Постанова набуває чинності з 2 січня 2019 року.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *