На Закарпатті побачив світ черговий номер “Культурологічних джерел”

На Закарпатті побачив світ черговий номер “Культурологічних джерел”

Днями вийшов у світ черговий номер щоквартального вісника «Культурологічні джерела» № 3 (43), 2018.

У ньому висвітлюються, що відбулися в краї за поточний період, а також представлені нариси й статті про життя і творчість відомих митців краю та працівників культури.

Серед дописувачів – відомі краяни: заслужений працівник культури України Василь Габорець, голова Закарпатської організації Національної спілки композиторів України Віктор Теличко, кандидат мистецтвознавства Тетяна Росул, письменники Василь Густі, Василь Шкіря, Володимир Фединишинець (1943–2018), а також заступник директора КЗ «ООМЦК» ЗОР, заслужений працівник культури України Василь Барановський, завідувачі відділів Людмила Веклюк, Ольга Толвай та інші. Загалом 20 авторів.

Зокрема заслуговує на увагу стаття «Верховинська плеяда»: сторінками історії»» про Хустське міськрайонне літературно-мистецьке об’єднання. У ній ідеться про історію літературної студії, через яку пройшов у юні роки і сам автор Іван Хланта. Матеріал надзвичайно інформативний і емоційно насичений.

Цікаві нариси про життя і творчу діяльність заслуженого працівника культури України Івана Канюку, музикознавця, фольклориста і педагога Віру Мадяр-Новак, співака і музиканта Василя Тарная, відомого художника та різьбяра краю Михайла Кінча, видатного українського етномузиколога Володимира Гошовського, музиканта і педагога Тиберія Боніславського та інших митців.

Для шанувальників закарпатської кухні буде корисним матеріал Івана Хланти та Марини Офіцинської «Ріплянка – традиційна страва Закарпатської Верховини».

Пам’яті Клари Лабик присвячена стаття відомого культуролога краю Василя Габорця. У номері також йдеться про проблеми галузі культури та їхнє вирішення.

Черговий номер журналу насичений, змістовний, привабливий. На першій сторінці обкладинки учасниці зразкового аматорського ансамблю танцю «Турянська долина» Микита Діана й Повханич Антоніна (фото Едуарда Воронича). Безумовно, «Культурологічні джерела» знайдуть своїх вдячних читачів.

Володимир Мишанич,
провідний методист комунального закладу «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *