На Закарпатті партії «Слуга народу» та «Рідне Закарпаття» ймовірно долучалися до організації святкових заходів (ФОТО)

На Закарпатті партії «Слуга народу» та «Рідне Закарпаття» ймовірно долучалися до організації святкових заходів (ФОТО)

В Ужгороді політична партія «Слуга народу» у неділю, 12 жовтня, долучилася до «сімейного свята» із виступами танцюристів та майстер-класами для дітей. Того ж дня у Виноградові політична сила «Рідне Закарпаття» провела захід «Погляд у минуле». Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області.

В Ужгороді політична партія «Слуга народу» 11 жовтня долучилася до «Сімейного свята» у мікрорайоні «Малий Галагов». Анонс заходу оприлюднили на сторінці «Слуга народу – Закарпаття» у фейсбуку. Як йдеться в анонсі, у програмі були майстер-класи для дітей з виготовлення льодяників від кондитера, кандидата в Ужгородську міську раду від партії «Слуга народу» Валентина Штефаня, виступ Дитячої академії танцю тощо.

«Долучайтесь до івенту команди кандидатів до ужгородської міської ради, кандидатів до обласної ради та лідера списку кандидатів — Олексія Петрова!», – йшлося в анонсі.

За інформацією спостерігача ОПОРИ, свято відбулося у «Відкритому офісі», який розташований неподалік будівлі Закарпатської ОДА, Також на локації, де відбувалося дійство, була розташована символіка партії «Слуга народу».

На сторінці партії «Слуга народу – Закарпаття» та сторінці голови Закарпатської ОДА Олексія Петрова 12 жовтня також розмістили відео про те, як відбувся захід.

Також 11 жовтня у Виноградові відбувся захід – «Погляд у минуле», який анонсувався на сторінці політичної сили «Рідне Закарпаття». Звіт про проведення також оприлюднили на сторінці партії. За інформацією спостерігача ОПОРИ, на локації, де проходила подія, розмістили символіку політсили. Також під час заходу для дітей провели майстер-клас із гончарство, а всі охочі мали змогу постріляти з лука. Крім цього, на заході презентували показові лицарські бої.

Згідно з частиною 6 статті 57 Виборчого кодексу України забороняється проведення передвиборної агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата, який балотується на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інші матеріали передвиборної агітації, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян), пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, у тому числі від імені благодійних організацій, засновниками або членами яких є кандидат (кандидати), партія (місцева організація партії), та інших благодійних організацій, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), партію (місцеву організацію партії) або згадуванням імені кандидата, назви партії (місцевої організації партії), символіки партії.

Передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата, який балотується на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інші матеріали передвиборної агітації, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян), пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), згадуванням імені такого кандидата (кандидатів) або партійної символіки, вважається підкупом виборців.

Відповідно до частини 2 статті 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення надання виборцям, учасникам референдуму грошових коштів чи безоплатно або на пільгових умовах товарів (крім матеріалів агітації, визначених законом), пільг, переваг, подарункових сертифікатів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів за умови, що їх вартість не перевищує 0,06 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що супроводжується передвиборною агітацією або агітацією з референдуму, згадуванням імені кандидата, назви політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, або використанням зображення кандидата, символіки політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, – тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з частиною 3 статті. 160 Кримінального кодексу України надання виборцям, учасникам референдуму, юридичним особам неправомірної вигоди, що супроводжується передвиборною агітацією або агітацією з референдуму, згадуванням імені кандидата, назви політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, або використанням зображення кандидата, символіки політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, – караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі від двох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

До слова, експерти Громадянської мережі ОПОРА підготували детальний текстовий експлейнер по всіх дотичних нормах законодавства, аби детально розібратися, що таке підкуп виборців та які дії в разі його виявлення.

За коментарями звертайтеся:
Ярослав Гулан, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області
тел.: 0976446639; 09903198862
Ольга Беца, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області
тел.: 0502309596
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *