На Закарпатті незабаром запрацює румунське дипломатичне представництво

Консульство Румунії у с. Солотвино на Тячівщині запрацює з листопада. Про це повідомив голова консульства Габріел Нікола під час зустрічі з керівниками краю – Геннадієм Москалем та Йосипом Борто.
За словами консула, до нині дипломатична установа не працювала через певні формальності з оформленням документів та технічним оснащенням, але до кінця місяця всі перепони будуть усунені, почнеться прийом громадян. У відомстві видаватимуть національні візи всіх типів та дозволи на малий прикордонний рух. Як зазначив Г. Нікола, консульство  Румунії у селищі Солотвино матиме такі ж  повноваження та функції як Генеральні консульства у м. Чернівці та м. Одеса.
Дипломат також наголосив, підтримує Геннадія Москаля в намірах  відновити роботу раніше діючих пунктів пропуску на кордоні Закарпаття та Румунії. Запевнив, на своєму рівні сприятиме втіленню цих прагнень.
Геннадій Москаль побажав новопризначеному консулу успіхів у роботі, а також запевнив у всебічній підтримці його діяльності з боку обласної влади. Адже збільшення кількості дипломатичних представництв сусідніх країн сприятиме налагодженню добросусідства та транскордонного співробітництва з європейськими державами.
«Інтеграція в Європейський союз – це не підписання тисяч документів, а створення тисяч зв’язків – культурних, економічних. Необхідно  налагоджувати стосунки між громадами, співпрацю між населеними пунктами, – наголосив заступник голови обласної ради Йосип Борто. Закарпаття вже має позитивний досвід співпраці з регіонами сусідніх країн – Чехії, Словаччини та Угорщини у залученні через спільні програми та гранти європейських коштів на розвиток Закарпаття. На черзі налагодження подібної співпраці з Румунією, чому неабияк сприятиме відкриття консульства Румунії на Закарпатті».

moskal

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *